Gerede YeniGün Gazetesi
2 saat arayla 2 farklı kaza
28 Nisan 2014 15:01
Font1 Font2 Font3 Font4
2 saat arayla 2 farklı kaza

Manzara aynı!

Gerede D-750 Karayolu Aktaş mevkii hafta içi yine sürücülere korku dolu anlar yaşattı. Sürekli kazaların meydana geldiği Aktaş’ta hafta içi yağmurla birlikte kayganlaşan yolda 2 ayrı kaza meydana geldi. Aynı mevkilerde meydana gelen kazalar sürücüleri çileden çıkarırken daha fazla zarar vermeden bu keskin viraja çare bulunması isteniyor.

D-750 Karayolu Aktaş mevkiinde ilk kaza haberi Cuma günü geldi. Saat 15:00 sıralarında meydana gelen kazada A.G.’nin idaresindeki 71 AU 711 plakalı otomobil kaygan zeminde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle takla attı. Sürücü ile birlikte otomobilde bulunan 4 kişi yaralanarak Gerede Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Aynı gün aynı mevkide meydana gelen bir başka kazada yine aynı senaryo yaşandı. Keskin viraj nedeniyle sürücülerin korkulu rüyası haline gelen Aktaş mevkiinde saat 17:00 sıralarında meydana gelen bu kazada da kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden 06 HZM 02 plakalı otomobilin sürücüsü H.K., yolun sağ tarafındaki şarampole düşerek takla attı. Sürücü ile birlikte araçta bulunan 2 kişi yaralanarak Gerede Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aynı mevkide ardı arkası kesilmeyen kazalar bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Buradaki keskin viraj nedeniyle kazaların yaşandığı iddia edilirken kaza geçiren otomobillerin sürücüleri, yağışlı zeminde virajı alamayarak kaza geçirdiklerini belirterek sürücülere daha fazla zarar vermeden bu keskin viraja çare bulunmasını istediler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa