Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • 15 MİLYON TL’LİK DEV PROJE İHALE AŞAMASINA GELDİ
  15 MİLYON TL’LİK DEV PROJE İHALE AŞAMASINA G
 • Belediye Başkanı Allar’ın babasını son yolculuğuna binler uğurladı
  Belediye Başkanı Allar’ın babasını son yolcu
 • AÇ GÖZLÜLERİ KORKU SARDI!   
  AÇ GÖZLÜLERİ KORKU SARDI!   
 • Başkan Allar, babasını kaybetti
  Başkan Allar, babasını kaybetti
 • TEDBİRİ GEÇTİK, SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA DOĞRU GİDİYORUZ!
  TEDBİRİ GEÇTİK, SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA DOĞRU GİDİYORUZ
 • 10 milyon izlendi!
  10 milyon izlendi!
 • Ayhan, soğuk demeden köy ziyaretlerini sürdürüyor
  Ayhan, soğuk demeden köy ziyaretlerini sürdürüyor
 • Vatandaş kışı bekliyor!
  Vatandaş kışı bekliyor!
 • Rektör Alişarlı, Gerede’de incelemeler yaptı
  Rektör Alişarlı, Gerede’de incelemeler yaptı
 • Beşiktaş Başkanı, Gerede Projesi üzerinden Fikret Orman’a yüklendi
  Beşiktaş Başkanı, Gerede Projesi üzerinden Fikret
Aday adayları artıyor!
3 Eylül 2013 10:11
Font1 Font2 Font3 Font4
Aday adayları artıyor!

Seçim süreci daraldıkça Belediye Başkanlığı için “göreve talip” olan isimler de artmaya başladı. Daha önce Belediye Başkanı Ömer Baygın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, Ali Ulutürk, Halil Alioğlu, Abdullah Güler, Abdullah Özcan, İsmail Çetin, Mehmet Türker, Yücel Yılmaz ve Murat Doğanay’ı muhtemel aday adayı olarak duyurmuştuk.

Kamuoyunda sıkça tartışılan bu isimlere AK Parti Yönetim Kurulu’nda yer alan bir isim daha eklendi. Ayrıca İsmail Varlıtük, bağımsız olarak resmen aday olacağını açıkladı.

Mart 2014’de yapılacak yerel seçimler nefesleri kesecek gibi gözüküyor. AK Parti, Saadet Partisi, MHP’nin kesin aday çıkarması bekleniyor. Siyasi yarışın yine bu partilerde geçmesi beklenirken, yine CHP’nin Gerede’de adayını hemen hemen belirlediği, kesinleştiğinde adayını yada aday adaylarını kamuoyu ile yeni parti yönetiminin paylaşacağı bilgisine ulaşıldı.

Son isim Demiral

Şimdiye kadar gündeme gelen aday adaylarının AK Parti ağırlıklı olması dikkat çekerken, seçim pusulasında en az 4 parti ve 1 bağımsız adayın olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha önce 10 muhtemel aday adayı ismi kamuoyuna duyurmuştuk. AK Parti Yönetim Kurulu’nda yer alan bir isim daha son yaptığımız kamuoyu araştırmasında mevcut bu isimlere eklendi. Gerede Deri Sanayi’nde ham deri sektöründe işlevini yürüten firması olan bu isim; Turgut Dermiral. Geredespor yöneticiliği esnasında ilçede daha sık tanınan Demiral, uzun süredir AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi olmasına karşın bu noktada parti içersinde sessiz kalan kesimler arasında yer aldı. Parti içersinde duruşuyla ve Gerede’deki önemli sayılacak düzeyde çevresiyle “neden olmasın?” denilen Turgut Demiral’in mensubu olduğu AK Parti’den aday adayı olması bekleniyor.

Varlıtürk kesin    

Dönem dönem yaptığı açıklamalar ile ilçenin “Fenomen İsmail”i olmayı başaran İsmail Varlıtürk, diline doladığı tomografi cihazının Gerede Devlet Hastanesi’ne kazandırılmasının ardından uzunca bir süre sessiz kaldı. Varlıtürk, bu sessizlikte yeni bir arayış içersinde olmuş olmalı ki 2009 yerel seçimlerinde bağımsız olarak Meclis Üyesi Adayı olmanın yanında bu dönem çıtayı yükseltmeye karar vermiş. İsmail Varlıtürk’ün yakın çevresinden edindiğimiz bilgilere göre, Varlıtürk kesin Bağımsız olarak Belediye Başkan Adayı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa