Gerede YeniGün Gazetesi
“Adaylığı isteseydim bırakmazdım”
29 Ekim 2018 14:13
Font1 Font2 Font3 Font4
“Adaylığı isteseydim bırakmazdım”

Eski Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ile görüşen haber ekibimiz, siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. Yenigün’e özel açıklamalar yapan Baygın, “Belediye Başkanlığını kendi isteğimle bıraktım. Göreve devam etmek isteseydim o dönem İl Başkanı, Milletvekili Fehmi Küpçü göreve devam etmem hususunda ısrar etti, göreve devam ederdim. Belediye Başkanlığı gibi bir düşüncem yok.”dedi.

Eski Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Belediye Başkanlığı’na aday olma gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

“Adaylığı isteseydim geçtiğimiz dönem bırakmazdım” diyen Baygın, “Gerede Belediye Başkanlığı’nı kendi isteğimle bıraktım. Seçimden 1 yıl önce de bırakacağımı söyledim. Bir noktada ‘koltuğa oturan bırakmıyor’ düşüncesini kırmak için bıraktım. O dönem İl Başkanı, Milletvekili Fehmi Küpçü, göreve devam etmem hususunda ısrar etti. Bu beyanatlarda da mevcut. Buna rağmen devam etmedik.”dedi.

İleride aktif bir siyasi yaşamı düşünmediğini de dile getiren Baygın, “sizce aday kriteri nasıl olmalı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi; “AK Parti Genel Merkezinin seçtiği isim en iyisidir, olmalıdır. Seçmenle, halkla irtibatı en iyi olan adayları seçiyor Genel Merkez. Bu noktada halkın güveni önemli. Yanlış anlaşılmalara sebep olacak şeyler söylemeyelim. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Belediye Başkan adaylarının nasıl olması gerektiğini anlattı. Genel Başkanımızın sözünün üzerine söz söylememiz doğru olmaz.”dedi.

AK Parti’nin bu milletin umudu olduğunu da belirten Baygın, son olarak, “Gerede seçmeni bilinçlidir, sağ duyuludur. Ülkemiz sancılı bir süreçten geçiyor, bu süreçte desteğini esirgemeyecektir.”diye konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa