Gerede YeniGün Gazetesi
Adı gibi tarihe karışsın!
18 Eylül 2014 10:42
Font1 Font2 Font3 Font4
Adı gibi tarihe karışsın!

Gerede Panayırının başlamasıyla birlikte gazetemizin internet adresi www.geredeyenigun.com’u yorum yağmuruna tutan okuyucular önemli bir detaya dikkat çekerek, tarihi asırlara dayanan panayırın artık namı gibi tarihe karışmasını istediler.

Gerede Panayırlarının kaldırılması noktasında Gerede Belediyesi’nin bir anket düzenleyerek bu konuyu vatandaşlara sorması gerektiğine işaret eden vatandaşlar, panayırın artık bir festival havasında düzenlenebileceği noktasında görüş bildirdiler.

Özellikle Gerede esnafının çok dertli olduğu panayır konusunda esnaf, “tam para kazandık derken panayır çıkageliyor”derken, Gerede’nin yöresel ürünlerinin satışı ve hayvan ticaretinden kesinlikle rahatsız olmadıklarını ancak diğer kısımlarda aynı şeyi söylemenin mümkün olmadığını, bu nedenle panayırın yöresel bir festivale dönüştürülmesinin vaktinin artık geldiğini düşündüklerini kaydettiler.

İnternet sitemize gelen bir başka yorumda ise “Bolu Panayırının neden uzun süredir yapılmadığını Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a sormak lazım.”ifadesi yer aldı. Bolu’nun kar getirici bir durum söz konusu olsa panayırı kesinlikle iptal etmeyeceğini savunan vatandaş, ayrıca STK’ların bu konuda ne yaptıklarını merak ettiğini dile getirdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa