Gerede YeniGün Gazetesi
Adnan Kahveci Belgeseli’nin kaza sahnesi çekimleri yapıldı
23 Aralık 2013 18:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Adnan Kahveci Belgeseli’nin kaza sahnesi çekimleri yapıldı

Gerede’de 1993 yılında geçirdiği trafik kazasında ölen dönemin Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin yaşamını anlatan belgeselin çekimlerine Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde devam ediliyor. Kahveci’nin yaşamının son anı olan Gerede’deki kaza dün Sakarya’da çekildi. Belgesel TRT’de yayınlanacak.

Gerede’de 1993 yılında geçirdiği trafik kazasında ölen dönemin Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin yaşamını anlatan belgeselin çekimlerine Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde dün de devam edildi. TRT’de yayınlanacak belgeselde Adnan Kahveci’nin eşi ve 2 çocuğu ila birlikte Gerede’de can verdiği trafik kazası sahnesinin çekimi de gerçekleştirildi.

Kaynarca İlçesi’nde trafiğe kapalı yolda dün yapılan çekimlerde Adnan Kahveci’yi canlandıran, Fikret Kuşkan’ın da yer aldığı kaza sahnesinin çekiminde Kaynarca-Karasu arasındaki duble yolda trafiğe kapatıldı. Almanya’dan gelen özel efekt ekibi Adnan Kahveci ve ailesinin can verdiği otomobilin benzerleri ile kaza sahnesine çekti. Gazetecilerin görüntü almalarına izin verilmeyen belgeselin çekimlerinin 2 hafta süreceği belirtiliyor.

TRT’de yayınlanacak belgeselde Adnan Kahveci’yi Fikret Kuşkan canlandırıyor. Program için çekimlere başlayan Kuşkan ile birlikte 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı Sezai Aydın, Semra Özal’ı ise, Ayşe Kökçü canlandırıyor. Belgesel, Şubat ayı içerisine TRT’de ekranlara gelecek. Adnan Kahveci, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Gerede’de otobanda ters yola girerek trafik kazası geçirmişti. Kahveci çifti, hayatlarını kaybederken, çocukları 17 yaşındaki Aslıhan yaralı kurtulmuş ancak, bitkisel hayata girmiş ve 10 gün sonra kurtarılamamıştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa