Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
AK Parti’nin planı ortaya çıktı!
12 Kasım 2013 17:06
Font1 Font2 Font3 Font4
AK Parti’nin planı ortaya çıktı!

AK Parti’nin 2014 yerel seçimini Gerede’de kazanması durumunda gelecek planlarına Yenigün ulaştı. Şehirdeki yoğunluk tek noktada olmayacak, Orman İşletmesi Gerede’nin ikinci Esentepesi olacak ve Kültür Merkezi’nin de bu alana yapılmasıyla ilçenin sosyal yaşam alanı Osmanlı Caddesi ile Orman İşletmesi bölgesinde olacak. Yine Orman İşletmesi tıpkı Bolu Karaçayır gibi kafeterya ve yürüyüş alanına sahip olacak. Demirciler Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm kesinlikle rafa kalkmayacak ve on metre genişliğinde trafiğe kapalı caddesi ve yapılacak AVM ile ekonominin can damarı burada atacak.

AK Parti’nin 2014 yerel seçimini Gerede’de kazanması durumunda gelecek planlar ortaya çıktı. Seçimden AK Parti’nin zaferle ayrılması durumunda Orman İşletme Müdürlüğü’nün hizmet binasının da içersinde bulunan 150 dönümlük ağaçlık alan ilçenin ikinci Esentepesi olacak.

Ağaçlandırılmış alan tıpkı Esentepe gibi tüm halkın kullanabileceği bir mesire alanına çevrilecek, Orman İşletme Müdürlüğü’nün vereceği bu alana karşılık ise şu anda tomrukların bulunduğu ağaçsız alana yeni bir işletme idare binası ayrıca yeteri kadar da lojman yapılacak. Bu projeyle birlikte şehir tek noktada yoğunlaşmaktan kurtarılacak ve Gerede’nin bugününü değil önümüzdeki yüzyılını hedefleyen bu büyük proje ile ilçenin sosyal yaşam alanının Osmanlı Caddesi ile Orman İşletmesi bölgesinde olması sağlanacak. Kültür Merkezi’nin de bu alana yapılmasıyla birlikte Orman İşletmesi tıpkı Bolu Karaçayır gibi kafeterya ve yürüyüş alanına kavuşturulacak.

AVM yapılacak

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın’ın çalışmalarını devam ettirdiği Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi kesinlikle rafa kalkmayacak. Proje, seçimin ardından kaldığı yerden devam ettirilecek. İlçenin sosyal alanı Osmanlı Caddesi ile Orman İşletmesi arasında yoğunlaşırken, Demirciler Mahallesi’ne yapılacak AVM ile birlikte burada da büyük bir yoğunluğun yaşanması sağlanacak. Demirciler Mahallesi’nde düşünülen on metre genişliğindeki yol trafiğe kapalı olacak ve ekonominin can damarının burada atması sağlanacak. Belediye binasının yapılmasıyla şimdiki mevcut belediye binası yıkılacak ve dar yol genişletilecek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa