Gerede YeniGün Gazetesi
Allar, alkış tufanı karşısında duygulandı
28 Mart 2014 10:30
Font1 Font2 Font3 Font4
Allar, alkış tufanı karşısında duygulandı

GEREKİRSE ARSA BEDELİNİ BEN VERECEĞİM

Salur ve Samat köylerine çıkarma yapan AK Parti’de İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Gökçe ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.  

Salur Köyü’nde konuşan Gökçe, “Nasıl ki 1960’da rahmetli Menderes’i yedilerse, nasıl ki 1993’de rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal’ı yedilerse, nasıl bir gecede rahmetli Erbakan hocamızı 1997’de indirdilerse bugün aynı oyunların daha fazlası kasetle, montajla Sayın Başbakanımızın üzerinde oynanıyor.”dedi.

Samat Köyü’nde konuşan Mustafa Allar ise “Yatırımcı arsayı bedava almak istiyorsa söz veriyorum o arsanın bedelini gerekirse ben yatırıp o fabrika dumanının Gerede’de tütmesini sağlayacağım.”dedi. Bu söz büyük alkış tufanına neden oldu. Gördüğü ilgi karşısında duygulanan Allar, “Bu Gerede hizmet nedir görecek, bu halk her şeyi hak ediyor.”dedi.

Salur ve Samat köylerine seçim gezisine çıkan AK Parti kurmayları vatandaşlardan destek istedi. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Adaylarının da yer aldığı ziyarette İl Genel Meclis Üyesi Adayı Yusuf Gökçe Salur Köyü ziyaretinde önemli açıklamalar yaptı.

Kasetle, montajla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerinde oyun oynandığını belirten Gökçe, “Önümüzde bir seçim süreci var. Sayın Başbakanımızın tabiri ile bu seçimler çok önemli. Türkiye’nin huzurunu, birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmak isteyenler, ellerini açıp beddua edenler var. Bunlara karşılık 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde şunları düşünmemiz gerekiyor; bir tarafta derin devlet, paralel devlet, diğer tarafta TBMM’den başörtülü diye ‘bu kadının haddini bildirin’ denilerek atılan Merve Kavakçı, Üniversitelerde başörtülü diye hor görülen, ikinci sınıf insan muamelesi gören, kapı dışarı edilen, ikna odalarına alınan başörtülü kızlarımız, Kur’an öğretiliyor diye önleri kesilmeye çalışılan İmam Hatip Okulları’nda okuyan öğrencilerimiz. Tüm bunlar artık AK Parti ile sona ermiştir. Bırakın sabahın 5’inde sıra beklemeyi bugün evinde kimsesi olmasa bile devlet sahip çıkıyor, evine kadar doktorunu, hemşiresini gönderiyor. Eğer yatalaksa bakıcısına maaş bağlıyor. En önemlisi hayattayken kefenini sırtında taşıyan Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan, milletimiz için oradan oraya koşturuyor. Bizim sizlerden isteğimiz ülkemize gelen hizmeti, memleketimize, köyünüze gelen hizmeti görerek kararınızı vermenizdir. Bugün ilçelerin aldığı hizmeti köylerimiz almaktadır. Bizim elimizi güçlendirin, Başbakanımızın elini güçlendirin. Nasıl ki 1960’da rahmetli Menderes’i yedilerse, nasıl ki 1993’de rahmetli Cumhurbaşkanımız Özal’ı yedilerse, nasıl bir gecede rahmetli Erbakan hocamızı 1997’de indirdilerse bugün aynı oyunların daha fazlası kasetle, montajla Sayın Başbakanımızın üzerinde oynanıyor. Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar.”dedi.

Suratıma vurun!

Salur Köyü’nden sonra Samat Köyü’nde düzenlenen yemek davetine geçen AK Partili heyeti, burada kalabalık bir topluluk karşıladı. Samat Köyü’nde Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar konuşma yaptı. Hayli heyecanlı olduğu gözlenen Allar, “hizmet edemezsem dağıttığımız kitapçığı saklayın ve çekinmeden suratıma vurun.”dedi. Allar’ın bu sözleri büyük alkışla karşılık buldu.

Allar, “Biz Gerede’nin projeksiyonunu çektiğimiz bu dönemde başaramayacağımız hiçbir projemizi kamuoyu ile paylaşmadık. Rabbim nasip ederse 5 yıl içersinde açıkladığımız projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Her zaman ifade ettiğim gibi; yapamazsam bırakırım. Bizim özgüvenimiz tam. Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım etmez. Rabbim nasip ederse biz bu projeleri tek tek ressamın resmini işlediği gibi Geredemiz’i ince ince işleyeceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Halkımız görev verdiği takdirde daha farklı, daha yaşanabilir, daha istihdama dönük ve daha temiz bir Gerede olacak. Özellikle belirtmek isterim; bu bizim hayallerimizi süsleyen Gerede’dir. Bu işe girerken sadece elimizi değil hem yüreğimizi, hem başımızı taşın altına koyduk.”dedi.

Allar duygulandı

Sözlerinin devamında belediye fabrika yapmaz diyen Allar, “Ancak yatılacaksa yatacağız, gidilecekse gideceğiz. Gerekirse yatırımcının ayağının altına paspas olacağız, buna hazırız. Fabrika kurmak isteyen yatırımcıya OSB’de %50 hibe veriliyor. Yatırımcı arsayı bedava almak istiyorsa söz veriyorum o arsanın bedelini gerekirse ben yatırıp o fabrika dumanının Gerede’de tütmesini sağlayacağım. Bu noktada şunu da belirtmek isterim; AK Parti öncesi OSB’de 2 fabrika vardı; şu anda 8 fabrikanın bacası tütüyor. Ayrıca 3 fabrika inşaat aşamasında, 3 fabrika da proje aşamasında. 2015 yılı sonunda kadar OSB’deki fabrika sayısı 14 olacaktır ve en az 400-450 kişi istihdam edilecek.”dedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın “Yatırımcı arsayı bedava almak istiyorsa söz veriyorum o arsanın bedelini gerekirse ben yatırıp o fabrika dumanının Gerede’de tütmesini sağlayacağım.” Sözü büyük alkış tufanına neden oldu. Gördüğü ilgi karşısında duygulanan Allar, “Bu Gerede hizmet nedir görecek, bu halk her şeyi hak ediyor.”dedi.

Allar’dan sonra konuşma yapan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise ülke gündemindeki gelişmelere değinerek, Samat halkından destek beklediklerini ifade etti.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa