Gerede YeniGün Gazetesi
Allar’dan bir radikal karar daha
31 Temmuz 2014 12:40
Font1 Font2 Font3 Font4
Allar’dan bir radikal karar daha

Hangi inşaatlara ruhsat yok?

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, radikal kararlar almaya devam ediyor. Son aldığı kararla inşaatlar için çok tartışılan ve zaman zaman yazılı ve sözlü olarak şikayet konusu haline gelen bir soruna daha son noktayı koyan Allar, inşaatlara oturum ruhsatı verilmesine dair inşaat sahibinin yerine getirmesi gereken yükümlülüklerde değişikliğe gitti.

Kesinlikle verilmeyecek!

İnşaatların tamamlanması ile birlikte daha önce hak sahibi çevre düzenlemesi yapmaması halinde dairelerin oturum ruhsatlarını Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak alabiliyordu. Yapılan değişiklikle birlikte zaman zaman yazılı ve sözlü olarak şikayet konusu olan ve inşaatların tamamlanmasıyla oluşan çevre düzenlemesi yapılmayan inşaatlara oturum ruhsatı kesinlikle verilmeyecek. Şu anda Gerede’de yapımı devam eden ve bina yapacak inşaatların sahipleri inşaatın çevresinde gerekli çevre düzenlemesini yaptıktan sonra Fen İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapacaklar. Fen İşleri Müdürlüğü’nden gelecek ekibin gerekli onayı vermesinin ardından daireler için gerekli olan oturum ruhsatlarına izin verilecek. Çevre düzenlemesi yapıldığına dair gerekli onay verilip ancak daha sonra çevre düzenlemesi konusunda şikayet olduğunda ve bu durum kanıtlandığında soruşturma başlatılabilecek.

Vatandaşlar tarafından gelen talepler üzerine böyle bir karar aldıklarını belirten Başkan Allar, bu konuda inşaat sahiplerinin duyarlı olacağından bir şüphesinin olmadığını ifade ederek, çevreye büyük önem verdiklerini ve alınan bu kararın Gerede için olduğunu, vatandaşların istekleri doğrultusunda bu tür kararları almaya devam edeceklerini kaydetti.

Allar’dan bir radikal karar daha Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa