Gerede YeniGün Gazetesi
Alt geçit genişleyecek
28 Nisan 2014 15:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Alt geçit genişleyecek

Üst geçit ne olacak?

Seviller Mahallesi ile Dayıoğlu Mahallesini birbirine bağlayan ve yoğun trafik akışı içerisinde bulunan yaya geçidi ve tek şerit olması sebebiyle ihtiyaca cevap veremeyen alt geçitte genişletilmesi amacıyla gerekli çalışmalar başlatıldı. Belediye Başkanlığı tarafından Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü’ne yapılan müracaat neticesinde ilçeye gelen 4. Bölge Müdürlüğü yetkilileri Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Fen İşleri Müdürü Hasan Şen rehberliğinde alt geçidi yerinde incelediler. Yetkililerin aldıkları notlar ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın verdiği bilgiler doğrultusunda proje çalışmaları başlatıldı. Oluşturulan projenin onaydan geçmesinin ardından kısa süre içerisinde alt geçit genişletme çalışmalarına başlanacağı belirtildi.

19 Ağustos 2013 Pazartesi günkü sayımızda Yenimahalle ile Bahçelievler Mahallelerini birbirinden ayıran D-100 karayolunun (Karabük Yolu) karşıdan karşıya geçişlerde vatandaşlara büyük sıkıntı yaşattığını gündeme taşımıştık.

Yenigün aracılığıyla gece gündüz demeyen Belediye Başkanı Mustafa Allar’a seslenen vatandaşlar, Dayıoğlu Mahallesi’nin alt geçidinin genişletilmesi çalışmalarına başlanmışken bağlantı yoluna da üst geçit yapılmasını istediler.

Yenimahalle ve Bahçelievler Mahallelerinin tam ortasından geçen D-100 karayolu bilindiği gibi büyük tehlike arz ediyor. Ayrıca çocukların karayolundan karşı karşıya geçmesi tehlike oranını bir kat daha artırıyor.

Korku içersindeyiz

Konuya ilişkin gazetemize gelerek, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a seslenen bazı mahalle sakinleri, Yenimahalle’deki Düğün Salonu karşısındaki karayoluna üst geçit istediklerini yinelediler.

Çocuklar ve yetişkinlerin karşıdan karşıya geçerken büyük tehlike yaşadığını ifade eden vatandaşlar, “Çocuklarımızın yada bir yakımızın her gün başına bir tehlike gelecek diye düşünüyoruz ve korku içersindeyiz. Buraya yetkililerimizin bir yaya üst geçidi yapmalarını istiyoruz. Yaya üst geçidi yapıldığında yakınlarımıza, evlatlarımıza yaya üst geçidini kullanmalarını tembihleyebiliriz. Ancak şu anda elimiz kolumuz bağlı. Bahçelievler’de TOKİ Konutları mevcut. Bu konutlarda yaşayan vatandaşlar da yine karşıdan karşıya geçmek durumunda kalıyor.”dediler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa