Gerede YeniGün Gazetesi
ANKERSAN OSB’den arsa aldı
18 Şubat 2014 15:43
Font1 Font2 Font3 Font4
ANKERSAN OSB’den arsa aldı

100 işçi çalıştıracaklar

Entegre orman ürünleri işleme üzerinde faaliyet yürütecek ANKERSAN firması Gerede OSB’den arazi satın aldı. Tahsisi yapılan 77.000 m2’lik arsanın inşaatına baharla birlikte başlayacak firma Kasım ayında üretime başlayacak. Firma yetkilileri, ANKERSAN’da 100 işçinin istihdam edileceğini açıkladılar. İlgili firma, kanun gereği 2 yıl içinde fabrika inşaatını gerçekleştirmezse arsa tahsisi iptal edilecek.

Aralarında Geredeli iş adamlarının da bulunduğu Ankara’da faaliyet gösteren çok ortaklı ANKERSAN firmasının Gerede Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapmak için yapmış olduğu arsa tahsis talebi kabul edildi.

Firmayı temsilen Geredeli hemşehrimiz Ayhan Kahraman başkanlığında bir heyetle ilçemize gelen firma temsilcileri Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ile birlikte Bolu Valisi İbrahim Özçinmen’e ziyarette bulundu.

Vali Özçimen, ülkenin kalkınması için sanayi yatırımlarının şart olduğunu, sanayicinin ülke ekonomisinin gelişiminde önemli rol oynadığını, yatırım için Gerede’yi seçmelerinin kendisini de mutlu ettiğini ve projeleri için Gerede’nin çok uygun bir yer olduğunu söyledi.

Kasım’da faaliyette

Heyet daha sonra Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Başkan Vekili Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Yönetim Kurulu Üyeleri Kaymakam Arslan Yurt, İl Özel İdaresi meclis üyeleri Üzeyir Ercivan ve Yusuf Gökçe, OSB Bölge Müdür Vekili Emin Ünlüol ile bir toplantı yaparak, yapılacak yatırım ve gerekli arsanın tahsisi konularını görüştüler. Toplantı sonrası77.000 m2’lik arsanın ANKERSAN firmasına entegre orman ürünleri işleme amaçlı olarak tahsisine karar verildi.

Firma yetkilileri yatırım için inşaat proje çalışmalarına ve ÇED raporu almak için girişimlere başladıklarını, yaz aylarında inşaata başlayarak güz döneminde üretime geçmek istediklerini, kurulacak fabrikada 100 kişi istihdam edeceklerini söylediler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa