Gerede YeniGün Gazetesi
Ayakkabıcılık sektörüne adım adım
12 Kasım 2013 16:48
Font1 Font2 Font3 Font4
Ayakkabıcılık sektörüne adım adım

Abat İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu’nun yürüttüğü ve TASEV, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, GESİAD,  AYSAD, Bolu Ayakkabıcılar Odası gibi sosyal ortakların olduğu “Ayakkabı İmalatında Yeni Tasarımların ve Üretim Tekniklerinin İncelenmesi”  konulu proje kapsamında Çek Cumhuriyeti’ne giden 20 kişilik I. grup proje ekibi çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü.

Proje kapsamında, dünya markası BATA Ayakkabı’da incelemeler yapan grup, Çek ortaklar, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticari Ataşesi ve Çek-Türk İş Adamları Derneği ile ayrı zamanlarda konu ile ilgili toplantılar yaparak tasarım, üretim, markalaşma ve pazarlama konularını kapsayan çok yönlü çalışmalarını başarıyla tamamlandı.

Gerede Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinin yanı sıra Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Kaşka, Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı, TASEV (Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karcıer ve diğer katılımcılarla birlikte Türk-Çek İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Barış Parlak’ın katılımıyla, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Necmi Uğurlu ziyaret edildi.

Ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirten Uğurlu, Avrupa’daki krizden etkilenmeyen ve her geçen gün büyüyen Çek Cumhuriyeti’ne, Türk yatırımcıların zaman kaybetmeden girmesi gerektiğini ve kristal cam ile otelcilik sektörüne yatırım yapılabileceğini dile getirdi. Görüşmede Bolu ili, Abant İzzet Baysal Üniversitesindeki eğitim faaliyetleri ve Gerede’deki dericilik sektörü hakkında detaylı bilgiler verildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa