Gerede YeniGün Gazetesi
Bacasız sanayi düşünüyorsak!
19 Kasım 2014 14:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Bacasız sanayi düşünüyorsak!

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı start aldı. Binektaşı mevkiine inşa edilmeye başlanan yüzme havuzu kompleksinde sauna, fitness salonu ve kafeterya da yer alacak. Projeyle ilgili gazetemize konuşan Başkan Allar, “Bizler üniversite kenti olmayı düşünüyorsak ileriye yönelik yatırımlar yapmak durumundayız. Gerede’ye gelen öğrenci için sosyal donatıları inşa edemezsek o zaman öğrenciyi ilçemize de çekme şansımız olmaz.”dedi.

Son zamanlarda açılan kafeteryalar ile ilçenin sosyal etkinlik noktasında eksiklikleri giderilmeye devam edilirken, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı hafta başında hafriyat çalışmalarının başlamasıyla birlikte start aldı. İnce temel dolgusunun yine geçtiğimiz hafta içinde atıldığı Yüzme Havuzunun 2015 yılı içersinde tamamlanması hedefleniyor. Binektaşı mevkiine inşa edilmeye başlanan yüzme havuzu kompleksinde sauna, fitness salonu ve kafeterya da yer alacak.

Büyük eksiklikti   

Kısa dönemde ilçe için gerekli olan projeleri bir bir hayata geçirmeye başlayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede büyük eksiklik olan yüzme havuzunun inşaatı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Allar, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun inşaatına başlanıldı. 2015 yılı içersinde projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. İlçemiz için sosyal bir ihtiyaçtı. Ayrıca bizler üniversite kenti olmayı düşünüyorsak ileriye yönelik yatırımlar yapmak durumundayız. Gerede’ye gelen öğrenci için sosyal donatıları inşa edemezsek o zaman öğrenciyi ilçemize de çekme şansımız olmaz. Bu nedenle bu tür projeleri acilen hayata geçirmek zorundayız. Bu noktada birkaç projemiz daha olacak. Gerede Gölü’nü artık turizme kazandıracağız. Projelerimiz hazır ve son rötuşları yapıyoruz. Bu proje de ilçemizin çehresini değiştirecek. Gerede’mizin çehresini değiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Kapalı yüzme havuzunun ihalesi 26 Ağustos 2014 tarihinde açık teklif ihale usulü ile yapılmıştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa