Gerede YeniGün Gazetesi
Balıkçılar vira bismillah dedi; rekor 47 cm!..

Balık sezonu geçtiğimiz hafta ile birlikte açıldı. Sezonun açılmasıyla Gerede’deki amatör balıkçılar adeta birbirleriyle yarışmaya başladı. Haftanın rekortmeni ise 47 santimetre ölçülen balığı yakalayan Sefa Kesekler ve Fatih Güldemir oldu. Amatör balıkçılar tüm ısrarlara rağmen balığın yakalandığı mevkiyi söylemedi.   

Usta balıkçılara taş çıkartan ilçemizin amatör balıkçıları her geçen gün hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta balık sezonunun açılmasıyla çeşitli muitlerdeki göller ve çay kenarları amatör balıkçılarla dolmaya başladı.

Bereketli açıldı   

Hafta sonu oltalarla balık avlamaya giden balıkçılardan eli boş döneni olmadı. Ayrıca yeni balık sezonu yeni bir rekorla açıldı. Sefa Kesekler ve Fatih Güldemir isimli 2 balıkçı, tam mevkisini gizli tuttukları Haşat bölgesinde bulunan bir yere giderek balık avlamaya başladı. Deyim yerindeyse bu kez kaçan balık değil, yakalanan balık büyük oldu. Oltasına mısır yemi takan Sefa Kesekler isimli balıkçı, oltasına takılan büyük balığı çekmeye başladı. Balığın kaçmaması için yavaş hareketlerle balığı çeken ve daha sonra kıyaya kadar gelen balığı file ile karaya çıkaran amatör balıkçı Sefa Kesekler, çıkan balığın büyüklüğünü görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Yapılan ölçümler sonrası yakaladığı balıkla rekor kırdığı anlaşılan Sefa Kesekler’in balığı tam 47 santimetre ölçüldü. Yakalanan aynalı sazan balığı çevrede bulunanları hayran bıraktı.

Rekabet başladı

Balık sezonunun açılmasıyla birlikte tuttuğu 47 santimetre uzunluğundaki balıkla rekoru eline geçiren Sefa Kesekler ve Fatih Güldemir isimli balıkçıların rekorunu kırmak için bundan sonra balıkçıların kıyasıya rekabet içine girmesi bekleniyor. Ancak Sefa Kesekler, tuttuğu balığı ile ilgili iddialı ifadeler kullanarak bu rekorun kırılmasının güç olduğunu söylüyor. Gerede ilçemizde her geçen gün yaygınlaşan balık tutkusu, yeni rekorların geleceğini müjdeliyor.


Balık sezonu geçtiğimiz hafta ile birlikte açıldı. Sezonun açılmasıyla Gerede’deki amatör balıkçılar adeta birbirleriyle yarışmaya başladı. Haftanın rekortmeni ise 47 santimetre ölçülen balığı yakalayan Sefa Kesekler ve Fatih Güldemir oldu. Amatör balıkçılar tüm ısrarlara rağmen balığın yakalandığı mevkiyi söylemedi.    Usta balıkçılara taş çıkartan ilçemizin amatör balıkçıları her geçen gün hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler