Gerede YeniGün Gazetesi
Başkanlığa son noktayı koydu ama siyasete değil!
30 Ekim 2013 11:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Başkanlığa son noktayı koydu ama siyasete değil!

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, aday olmadığını Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu. Baygın’ın yaptığı açıklamasındaki en önemli satır başları 29 Mart 2009 seçimlerinden önce verdiği sözü unutmadığını belirtmesi ve ilkeli siyaset gereği sözünün arkasında durduğunu, belirli mihraklar tarafından çok uzun yıllar siyasilerin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını beyan etmesi oldu.

Siyasilerin sözünde durmayan, menfaatperest, koltuğu bırakmayan insanlar olarak lanse edilmeye çalışıldığına açıklamasında vurgu yapan Baygın, “AK Parti ile siyaset kurumu yeniden itibar kazandı. Bu ilkeli siyaset anlayışına bir nebze katkı vermek amacıyla, sözümün arkasında duruyor ve aday olmuyorum.”dedi.

Baygın’ın açıklamasındaki bir diğer önemli ifade ise “Görev süremiz içinde birçok ilkleri gerçekleştirdik, yeniliğe ve değişime hep açık olduk. Ama kendimiz hiç değişmedik, makam bizi değiştiremedi. 15 yıl önceki Ömer Baygın ne ise, bu gün de aynıyız.”oldu.

“Ülkemize, ilçemize ve halkımıza hizmet etmenin birçok yolu var” diyen Baygın, bu açıklamasıyla siyasete son noktayı koymadığının da sinyalini vermiş oldu.

Açıklamasında eşi ve ailesine teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Baygın, “Görevimi layıkıyla yapmış olmanın gönül huzuru ve rahatlığı ile süremi tamamlıyorum. Rabbim sağlık ve imkân verdiği sürece hizmetlerimiz devam edecek. Değerli Ailem ve Sevgili Eşime de sabırlarından, tahammüllerinden ve her daim desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Milletvekillerimizin ve teşkilatımızın açık ve samimi desteğine yürekten teşekkür ediyorum. Bu niyetimizin hissedilmeye başladığı andan itibaren, yeniden aday olmamız konusunda ısrarlı talepte bulunan dostlarımıza ve önceki seçimlerde oy vermiş veya vermemiş değerli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Son olarak, bu uzun yolculukta birlikte olduğumuz Meclis Üyelerimize, Belediyemizin cefakâr personeli mesai arkadaşlarımıza teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Bu kararımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, basın açıklamasının ardından gazetemiz Yenigün’ün sorularını yanıtladı. İşte o sorular ve Başkan Ömer Baygın’ın cevapları:

Bu 3 dönemlik Belediye Başkanlığı görevinde kendinizi yıpranmış hissettiniz mi?

Baygın: Kendi açımdan heyecanımı, azmimi hiç kaybetmedim. Makam-mevkii için değil hizmet için, ibadet aşkıyla çalıştık. Dolayısıyla halkımızla gönül bağımız hep devam etti, ediyor. Çok şükür kendimi yıpranmış hissetmedim.

Bu aşamadan sonra sizleri nerede göreceğiz?

Baygın: Uzun ölçekli bir planım yok. Benim en iyi bildiğim 3 alan mesleğim eczacılık, belediyecilik ve idarecilik. Şu anda somut bir düşüncem yok. Rabbim nasıl bir yol çizdiyse o yolda gideriz. Şu anda 5 aylık sürede çalışmalarımız devam edecek.

Gerede’den ayrılacak mısınız?

Baygın: Tabi ki ayrılmak gibi bir düşüncemiz yok. Gerede bizim her şeyimiz. Varımız, yoğumuz her şeyimiz bizim. Bundan önce ortaya atılan iddialar spekülasyon.

Demirciler Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi çok kapsamlı bir proje. Buradaki kentsel dönüşüm belki de Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak. Yeni gelecek Belediye Başkanı bu projeyi nasıl çözecek?

Baygın: Bu projede Bakanlar Kurulu’nun kararı bekleniyor. Önümüzdeki süreç içersinde Bakanlar Kurulu’ndan karar çıktığı takdirde yine önümüzde seçime karar bir süre var. Bu esnada mevcut çalışmalarımızı biraz daha olgunlaştırırız.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa