Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Baygın, çalışmaya devam ediyor
25 Şubat 2014 13:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Baygın, çalışmaya devam ediyor

Senegal’le ticari adımlar atılabilir!

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in de bulunduğu kalabalık bir heyetle Senegal’in Mbacke şehrinde çeşitli incelemelerde bulundu. Yeniden Belediye Başkanlığı’na aday olmayan Baygın’ın çalışma hırsından uzaklaşmadan görevini devam ettirmesi dikkatlerden kaçmazken, Baygın ve beraberindeki heyet burada özellikle ham deri noktasında çeşitli izlenimler elde etti.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, kardeş kent’imiz olan Senegal’in Mbacke Belediyesi’nin davetlisi olarak Senegal’e gitti. Eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in de aralarında bulunduğu 8 kişilik ekipte Belediye Meclis Üyeleri Ali Kemal Atay (Başkan Yardımcısı), Kemal Çeliksu, Rıdvan Erdoğan, Orhan Danışman, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Baki Sungur ve tercüman Kemal Özturanlı yer aldı.

Yetimlerin yüzü güldü

Heyet, Mbacke şehrine ulaşır ulaşmaz yetimhane ve eğitim kurumunda okuyan çocuklara kırtasiye ve konfeksiyon yardımı yaptı. Yapılan yardımlar TİKA temsilciliği aracılığıyla ulaştırıldı.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve beraberindeki heyet, özellikle ham deri noktasında Mbacke şehrinde çeşitli izlenimler elde etti.

Mbacke Belediye binası önünde konuşma yapan Başkan Baygın, kardeşlik olgusuna vurgu yaparak, “Senegal’de, kardeşlerimizin yanında bulunmak gerçekten çok güzel. Özellikle ticari açıdan belirli yatırımların yapılacağı, ham deri ithalatının uygun fiyatlara yapılabileceği bir izlenim edindik. Yapılacak anlaşmalarla burada ikili iyi ilişkiler gerçekleştirebiliriz. Mbacke Belediyesi yetimhane ve eğitim kurumunda okuyan öğrencilerimizin yüzünün güldüğünü görmek bizim en büyük mutluluğumuz oldu.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa