Gerede YeniGün Gazetesi
Baygın’dan duygusal makale!
22 Ocak 2014 17:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Baygın’dan duygusal makale!

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, yayınladığı son makalesinde duygusal ifadelere yer verdi. Baygın, “Bir hayalimiz vardı; tertemiz girdiğimiz siyasetten, yine tertemiz çıkmak ve bize ümit bağlayanların ümitlerini boşa çıkarmamak. Bütün icraatlarımız, kafamızdaki bu resmi tamamlamak içindi, hiçbir şey plansız, programsız, rastgele yapılmadı… Hayalimizdeki bu resim, büyük oranda tamamlandı.”dedi. 

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, yayınladığı son makalesinde duygusal ifadelere yer verdi. Belediye Başkanlığı dönemi boyunca halkın kafasında özellikle kişiliğine kimsenin söz edemeyeceği ve buna müsaade edilecek bir tutum içersine hiçbir zaman olmayan Başkan Baygın’ın makalesindeki şu ifadeler dikkat çekti: “Biz siyaseti, “Halka hizmet ederek, Hakk´ın rızasını kazanmak” olarak öğrendik ve hayatımız boyunca böyle uyguladık. 1989´dan beri 5 yerel seçimde aday gösterildik. Cenab-ı Allah her seferinde bize zafer nasip etti. Son 15 yıldır da Dünyanın en güzel İlçesinde, Ülkemizin en güzel insanlarına hizmet etme imkânı buldum. Benim gibi mütevazı bir ailenin çocuğuna Belediye Başkanlığı gibi böyle onurlu bir görevi nasip ettiği için Cenab-ı Hakk´a ne kadar şükretsem azdır.

Bir hayalimiz vardı; tertemiz girdiğimiz siyasetten, yine tertemiz çıkmak ve bize ümit bağlayanların ümitlerini boşa çıkarmamak… Ve kafamızda bir Gerede resmi vardı… Alt yapı ve üst yapısıyla, parkları ve yeşil alanlarıyla, eğitim ve sağlığıyla, yolları ve temizliğiyle, kültürü ve sanatıyla, sanayisi ve turizmiyle vb. örnek bir Gerede… Bütün icraatlarımız, kafamızdaki bu resmi tamamlamak içindi, hiçbir şey plansız, programsız, rastgele yapılmadı… Hayalimizdeki bu resim, büyük oranda tamamlandı.

Görev süremiz içinde birçok ilkleri gerçekleştirdik, yeniliğe ve değişime hep açık olduk, ama kendimiz hiç değişmedik, makam bizi değiştiremedi. 15 yıl önceki Ömer Baygın ne ise bu gün de aynıyız.

Gece gündüz çalışarak büyük projeleri gerçekleştirirken arkamızı hep güçlü hissettik… Hükümetimizin ve tek parti iktidarının gücünü hep yanımızda hissettik. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız bizim elimiz kolumuz gibiydi. Her seçimde bize güvenen ve bize görev veren, seçimden sonrada desteklerini esirgemeyen kadirşinas halkımız şevkimizi ve gücümüzü artırdı. En sıkıntılı anlarımızda Cenabı-ı Hakk´ın yardımını hep yanımızda hissettik.

Çalışma azmimiz, heyecanımız ve şevkimizde hiç eksilme olmadı. Görevimi layıkıyla yapmış olmanın gönül huzuru ve rahatlığı ile süremi tamamlıyorum. Ülkemize, İlçemize ve halkımıza hizmet etmenin birçok yolu var. Rabbim sağlık ve imkân verdiği sürece hizmetlerimiz devam edecek.”

Baygın’dan duygusal makale! Yazısına 7 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa