Gerede YeniGün Gazetesi
Baygın’lı son toplantı
10 Aralık 2013 18:05
Font1 Font2 Font3 Font4
Baygın’lı son toplantı

Bolu ve ilçelerinde görev yapan AK Parti’li Belediye Başkanları Aylık Değerlendirme Toplantısını bu ay Gerede Belediyesi’nin ev sahipliğinde Esentepe Otel’de yaptı.

Toplantıya Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan, Dörtdivan Belediye Başkanı Sefer Akman, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Gökçesu Belediye Başkanı Vahit Aydın, Pazarköy Belediye Başkanı Ramazan Albaş, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Mudurnu eski Belediye Başkanı AK Metin Soygür, Gerede Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Program dahilinde Bolu ve ilçelerinde görev yapan Belediye Başkanları, 06 Aralık Cuma günü Saat:11.00’da Gerede Belediyesi’nde buluştular. Belediyede bir müddet sohbet eden başkanlar Saat:13.30’da Esentepe Otel´de öğle yemeği için tekrar bir araya geldiler. Yemekten sonra saat: 14.30’da toplantı başladı. Toplantı basına kapalı olarak gerekleştirilirken toplantıda bir önceki toplantıda alınan kararların değerlendirildiği, ayrıca 2013 yılında Belediyelerin yapmayı planladıkları altyapı ve üst yapı projeleri, bu konularda belediyeler arası yardımlaşmalar, yerel imkânların ortak kullanımı ve yerel yönetimler mevzuatındaki gelişmeler ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantı sonrası açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, “Bu toplantıların faydaları sayamayacağımız kadar çoktur. Örneğin kanalizasyon, asfaltlama çalışmaları gibi teknik konularda belediyeler olarak birbirimize elemanlarımızı, araçlarımızı göndererek yükümüzü paylaşıyoruz. Birçok konuda fikir alışverişi yapıyor, önerilerde bulunuyoruz”dedi. Saat 14.30´da başlayan toplantı 16.30 sularında sona erdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa