Gerede YeniGün Gazetesi
Biri bizi izlesin!
14 Ağustos 2013 18:19
Font1 Font2 Font3 Font4
Biri bizi izlesin!

Gerede Sanayi Sitesi esnafı, işyerlerinin güvenliği için sanayi sitesine güvenlik kamerası (MOBESE) takılması talebinde bulunuyor. Gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslenen sanayi esnafı, her sabah dükkanlarını huzursuz açtıklarını, “hırsız girmiş” haberleri kulaktan kulağa yayıldığında “sıra kendilerine ve diğer esnaflara ne zaman gelecek?” diye kara kara düşündüklerini ifade ettiler.   

Hırsızlara el çektiren ve güven veren en önemli sistem olan kamera için Gerede Sanayi Sitesi esnaflarının yetkili mercilerden talebi var. “Yenigün” aracılığıyla yetkililere seslenen sanayi esnafı, yıllar önce sanayi sitesinde bekçi sistemini düşündüklerini ancak insanın hırsızlık olaylarına ne denli engel olabileceğini tartıştıktan sonra bu sistemin caydırıcı olmayacağını düşünerek geri adım attıklarını belirterek, şimdi teknolojinin imkanlarından faydalanmak istediklerini ifade ettiler.

Her sabah dükkanlarını huzursuz açtıklarını, bir esnaf kardeşlerinin dükkanına “hırsız girmiş” haberleri kulaktan kulağa yayıldığında “sıra kendilerine ve diğer esnaflara ne zaman gelecek?” diye kara kara düşündüklerini belirten sanayi esnafı, sanayi sitesine “kamera” sistemi kurulmasını istediler. Bu konuya ilişkin yetkililerden esnafı bir araya getirerek bir yol haritası çizdirmelerini beklediklerini kaydeden esnaflar, “artık sabah rahat rahat dükkanlarımızı açmak istiyoruz.”dediler.

Mağdur adayıyım

Gerede Sanayi Sitesi’nde dükkan işleten bir esnafımız, “yarın benim dükkanıma hırsızın girmeyeceğinin garantisi yok. Ben bu güne kadar mağdur olmadım ama mağdur adayıyım. Burada örneğin mobese sistemi olsa kafamız rahat olur, hırsızları da caydırıcı bir sisteme sanayimiz kavuşmuş olur. Güvenliğimiz için alt yapımız yok. Bu konuda esnaflar olarak toplanamıyoruz, 20 işyeri sahibi toplansa 10’unun umurunda olmuyor. Neticede ilçemiz için, sanayimiz için boş bir istekte bulunmuyoruz. Bu konuda bizleri bir araya getirecek, “bu iş olacak” izlenimi verecek, bizlere yol gösterecek yetkili mercilere ihtiyacımız var.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa