Gerede YeniGün Gazetesi
Böylesine anlamlı günde böylesine güzel program!
4 Haziran 2014 16:55
Font1 Font2 Font3 Font4
Böylesine anlamlı günde böylesine güzel program!

Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Okul Aile Birliğinin düzenlediği Kuran-ı Kerim Ziyafeti programı İstanbul’un fethedildiği gün olan 29 Mayıs 2014 Perşembe günü Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi ve 2010 yılı dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Ali Tel, Mehmet Zahit Kotku Camii İmam Hatibi ve 2000 yılı dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Mustafa Orhan, Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi 2003 yılı  dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Ahmet Karali ve  Hacı Bayramı Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan hoca efendiler okudukları Kuranı Kerim tilavetleriyle dinleyenleri hem mest etti hem de yüreklerinin pasını sildiler.

Programa Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, STK Başkanları, Daire Amirleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Bayrak ve Okul Aile Birliği Başkanı’nın açılış konuşmalarının ardından İmam Hatip Lisesi mezunu ve aynı zaman hafız olan Belediye Başkanı Mustafa Allar’a söz verildi.

Başkan Allar, yaptığı konuşmada, “Bende bir İmam Hatip Lisesi mezunu olmaktan gurur duyuyorum. Bizleri bu güzel akşamda bir araya getiren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben 1982 yılında bu okula başladığımda 300 tane öğrenci sınavla kayıt yaptırmıştı. Daha sonra katsayı illeti yüzünden İmam Hatip Liselerimiz öğrenci bulmakta zorlandı. Bende İmam Hatip Lisesi mezunu olarak kendi çocuklarımı, o günün illeti olan kat sayı yüzünden üniversite okutamayacağız diye İmam Hatip Lisesi’ne kayıt yaptıramadım. Ama çok şükür ki bu gün gelinen yer itibariyle hem kat sayı ortadan kalktı hem de yıllarca hayallerimizi ve özlemlerimizi süsleyen başörtü meselesi çözüldü. Diğer okullarda Kuran-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı okutulmuyordu ama bu gün gelinen durum itibariyle tüm okullarımızda seçmeli ders olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. İnşallah Rabbim bizleri Kur’an’ın ve Peygamberimizin feyz ve bereketinden, rahmetinden mahrum etmesin.” dedi.

Allar’ın konuşmasının ardından sahneye çağırılan Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi ve 2010 yılı dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Ali Tel, Mehmet Zahit Kotku Camii İmam Hatibi ve 2000 yılı dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Mustafa Orhan, Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi 2003 yılı  dünya Kuranı Kerimi Güzel Okuma 1.si Ahmet Karali ve  Hacı Bayramı Veli Camii İmam Hatibi Yunus Koçan hoca efendiler okudukları Kuranı Kerim tilavetleriyle dinleyenleri hem mest etti hem de yüreklerinin pasını sildiler.

Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı Protokolün Hoca Efendilere verdiği hediyelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa