Gerede YeniGün Gazetesi
BU HAFTA AÇIKLANACAK!
16 Aralık 2013 14:36
Font1 Font2 Font3 Font4
BU HAFTA AÇIKLANACAK!

AK Parti’de İl Belediye Başkan Adaylarının tamamının belli olmasıyla gözler ilçelere çevrildi. Sıralamada öncelikli açıklanacak ilçeler arasında yer alan Gerede’de Mustafa Allar isminin açıklanacağını aldığımız istihbaratlarla daha önce okurlarımıza duyurmuştuk. AK Parti Gerede Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Allar, halk temayüllerinde %65, parti temayülünde ise %98 güvenoyu almayı başardı.

Çalışmalar tamam

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, İlçe Belediye Başkan Adaylarının büyük kısmının bu hafta açıklanacağını duyurdu.

Sayın, “Bugüne kadar hem AK Parti Genel Merkezi olarak, hem de İl Başkanlığı olarak Bolu merkezi ve ilçelerde kamuoyu çalışmalarını gerçekleştirdik. Bütün belediye başkan aday adaylarımız için kanaatlerimizi Ankara’ya bildirdik.  Kısacası il teşkilatı olarak gerekli bütün çalışmaları tamamladık. Artık sonuçların açıklanmasını bekliyoruz. Tahminime göre sonuçlar da bu haftadan itibaren belli olur. Bize bilgi geldikçe de kamuoyu ile paylaşacağız.”dedi.

Çarşamba günü!

İl Belediye Başkan Adaylarının tamamının belli olmasıyla ilçelerdeki aday adaylarının dosyaları Başbakan Erdoğan’a AK Parti Genel Merkezi tarafından ulaştırıldı. Aday adaylarına ilişkin parti ve halk temayül sonuçlarının yer aldığı dosyaları inceleyip karar verecek Başbakan Erdoğan’ın kararından sonra muhtemelen Çarşamba günü AK Parti Gerede Belediye Başkan Adayı netlik kazanacak.

Normal istifa süresi olan 01 Aralık tarihinde görevinden istifa ederek aday adaylığını açıklayan Nuri Danışman ise parti temayül yoklamalarına katılamadığı için halk anketlerinde çıkan sonuca göre değerlendirmeye alındı.

TSO başkanları önde!

AK Parti’de bugüne dek açıklanan azımsanamayacak kadar adayın Ticaret ve Sanayi Odaları’nda çeşitli görevlerde bulunmaları dikkat çekiyor. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ekonomiden anlayan isimleri aday göstermesi ayrıca ülke genelindeki Ticaret Odaları’nın önemini artırdı. Yakın zamanda siyasetin olmazsa olmaz bir parçası olmayı başaran Ticaret ve Sanayi Odaları’nın bu durumu, Ticaret Odalarında yaşanan seçimlerin her bölgede kıyasıya geçmesine neden oluyor.

BU HAFTA AÇIKLANACAK! Yazısına 6 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa