Gerede YeniGün Gazetesi
Dedektörle yakalandılar!
1 Ekim 2013 09:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Dedektörle yakalandılar!

Dumansız hava sahası uygulaması kapsamında Gerede’de hafta içi kahvehane ve çeşitli işyerlerine şok baskınlar yapıldı. Bu sefer cihazla işlem yaptılar.

Dumansız hava sahası uygulaması kapsamında Gerede’de görevliler başta kahvehaneler olmak üzere bir çok işyerinde sigara denetimi yaptı.

Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü, zabıta ve emniyetten ikişer kişi olmak üzere 6 görevli kentteki umuma açık, kahvehane, lokanta, çay ocağı ve işyerlerinde yaptıkları denetimlerde bazı işyerlerine ceza yaptırımı uyguladı.

Denetimcilerin bu sefer tam teçhizat işyerlerini denetlediği ve kapalı alanda sigaranın içilip içilmediğini kontrol eden cihazla gerekli kontrolleri gerçekleştirdikleri bilgisine ulaşıldı. Denetim sırasında söndürülen sigaralar nedeniyle kaçamak yapılmasının önüne de bu şekilde geçilmiş oldu. Denetimlerde ayrıca işyerlerinde ‘sigara içilmez’ tabelasının olup olmadığına da bakıldı.

Denetim ekibi, zaman zaman bu yöndeki denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirterek, özellikle kahvehane ve çay ocaklarının uyarı ve ikazları dikkate almaları istenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa