Gerede YeniGün Gazetesi
BU SAÇMALIĞA SON VERİN!
17 Haziran 2019 12:04
Font1 Font2 Font3 Font4
BU SAÇMALIĞA SON VERİN!

S.M. Dayıoğlu İlk ve Ortaokulu’nun bitişiğindeki yolda yeni ehliyet alacak acemi sürücülere eğitim verilmesi tepkiye neden oluyor.

Sürücü eğitimi için yeni bir güzergah belirlenmesi istenirken, 700 civarında öğrencinin eğitim gördüğü okulun hemen çıkış kapısı önündeki bu saçmalığın yeni eğitim döneminde sona erdirilmesini isteyen çok sayıda kişi, okulun yanındaki sürücü eğitim güzergahı değişmezse eyleme çıkacaklarını, aynı zamanda bu durumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e bildireceklerini dile getirdiler.      

Acemi bir sürücünün herhangi bir çocuğun canını yakmaması için mücadele ettiklerini belirten Dayıoğlu Mahallesi Muhtarı Mehmet Özcan ise “Trafik Komisyonu’ndan bir çocuğumuzun canı yanmadan bu yanlıştan dönmelerini bekliyoruz.”diyerek sesini yetkililere duyurmaya çalıştı.

S.M. Dayıoğlu İlk ve Ortaokulu’nun bitişiğindeki yolda ehliyet alacak sürücülere verilen sürüş eğitimi hayretler içersinde bırakıyor. İddialara göre, S.M. Dayıoğlu İlk ve Ortaokulu’nda 700 kadar öğrenci eğitim görüyor. Hepsi de çocuk olan bu 700 öğrencinin tam çıkış kapısı önündeki yolda ise ilk kez direksiyon başına geçen sürücü adayları eğitim görüyorlar. Ne saçma iştir ki ilçede sürücü eğitecek başka güzergah kalmadı mı? Sorusu akıllara geliyor.

Hafta sonu yada hafta içi fark etmez sürekli çocukların okulun bahçesinde oynayabileceği düşünülürse bu büyük tehlikeye yetkililerin bir dur demesi bekleniyor. Bir çok vatandaş, “acemi bir sürücünün çarpacağı çocuğun hesabını kimse veremez” düşüncesinde birleşirken, yeni eğitim döneminde bu yanlışın düzeltilmesini istiyorlar.

Nasıl izin verildi?  

“Okul önünde acemi sürücü mü eğitilir?” diye tepkisini dile getiren vatandaşlar, insan yaşamını hiçe sayan bu uygulamadan vazgeçilmemesi halinde eylem yapacaklarını, aynı zamanda bu durumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e bildireceklerini dile getirdiler.

Ayrıca bir süredir konuyu Mahalle Muhtarı Mehmet Özcan’a ilettiklerini de dile getiren vatandaşlar, “Biz haklı bir mücadele için, insan yaşamı için uğraşıyoruz. Lütfen yetkililer bu yanlışı düzeltsin, rica ediyoruz.”diye konuştular. Bu arada sürücü eğitimi verilmesi için bu güzergaha nasıl izin verildiği de merak ediliyor.

Muhtar Özcan, yanlışın düzeltileceğine inanıyor

Dayıoğlu Mahallesi Muhtarı Mehmet Özcan ise mahalle sakinlerinin bu konuda sonuna kadar yanlarında olduğunu belirterek, burada sürücü eğitimi verilmemesi için tüm mücadeleyi vatandaşlarla vereceğini söyledi.

Burada bir çocuğun burnunun kanamasının bile vicdanını sızlatacağını ifade eden Muhtar Özcan, “Gerede ilçemizde bir çok güzergah belirlenebilir. Ancak okul önleri sürücü eğitimleri için müsait alanlar değil. İlçe Trafik Komisyonunun bu yanlışı düzelteceğine inanıyoruz.”dedi.

Muhtar Özcan, ayrıca bahsi geçen bu güzergaha Hafızlık Eğitim Merkezi’nin inşa edildiğini, dolayısıyla burada eğitim görecek öğrenci sayısının daha da artacağını sözlerine ekledi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa