Gerede YeniGün Gazetesi
Bu tırın dolması lazım!
5 Şubat 2014 10:57
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu tırın dolması lazım!

Suriye’de yaşanan mezalime karşı Türk halkı Suriyeli kardeşlerinden yardımını esirgemiyor. Bugüne kadar yüzlerce tırı un, bulgur, makarna gibi temel gıda ve soğuğa karşı battaniye gibi yardımlarla dolduran İHH, yardımlarına aralıksız devam ediyor.

Yardım kapsamında 6-7-8 Şubat 2014 Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Cumhuriyet Meydanı’na getirilecek tırlara yardımlar kabul edilecek.

Geredeli hayırseverler aracılığı ile talep edilen tırların Geredeliler tarafından doldurulacağına inandığını ifade eden İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bolu Şubesi Başkanı Fethi Sarımsakçı, “Bolu’dan bir tır dolusu yardım malzemesini gönderdik. Gerede’den de bu yönde bir talep oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yardımı her zaman olduğu gibi Suriye’deki mazlum kardeşlerimize ulaştıracağız. İHH Vakfı, 22 yıldır mahzun ve mazlumların yanında olmayı kendimize hedef edindik. Gerede halkı hayırda yarışan hayırsever bir halktır. Yardım tırını un, bulgur, makarna, battaniye gibi temel ihtiyaçlarla dolduracaklarından şüphemiz yok” dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa