Gerede YeniGün Gazetesi
Bu yıl altyapı tamam!
30 Aralık 2014 18:09
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu yıl altyapı tamam!

TBMM Başkanlık Divan Üyesi AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için üçüncü ödeneği de çıkarttırdı. Bu ödenekle birlikte Deri OSB’de altyapının 2015 yılında bitirilmesinin önü açıldı.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün uğraşıyla Gerede Deri İhtisas OSB’ye geçen ay Bilim ve Sanayi Bakanı Sayın Fikri Işık tarafından yaklaşık 715.000 TL ödenek aktarılmıştı. Ancak bu ödeneğin yetersiz olduğu Bakanlığa iletilip tekrar Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık onayı ile yatırım programında yer alan Gerede Deri İhtisas OSB’nin alt yapı inşaatı için 2014 yılı yatırım programı ödeneği olan 982.000 TL daha aktarıldı.

Deri Organize Sanayi’nin büyüklüğünü ve ülke ekonomisine sağladığı katma değer göz önüne alan ve bu konuda ısrarlı takipleri neticesinde Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü; bu ödeneğin de yetersiz olduğunu Bakanlığa ileterek ek bir kaynağın daha onayını almayı başardı.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık onayı ile yatırım programında yer alan Gerede Deri İhtisas OSB’nin alt yapı inşaatı için 2014 yılı yatırım programına çıkartılan 3. ödenek miktarının 2014 yılı ödeneğine ilave olarak 1.496.842 TL olduğunu söyledi. Vekil Küpçü’nün yoğun çabasıyla aktarılan 3 ödenek de Deri Organize Sanayi’nin altyapı ve elektrik şebekesi inşaatı için kullanılacak.

Milletvekili Küpçü, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Deri Sanayimiz Deri OSB’ye geçmesiyle daha modern bir hale dönüşecek ve yatırım yapmak isteyenlere daha cazip gelecek. Gerede’nin ve Türkiye’nin ekonomik katma değerini artıracak olan Deri OSB, daha geniş ve kaliteli ürünler çıkartarak dünya pazarında etkili olacaktır. Milletvekili olarak, önemli kazanımları Gerede’mize kazandırmaya devam edeceğiz. Böylelikle üçüncü bir ek ödeneği de Bakanlığımızdan tahsis etmiş bulunmaktayız. Deri Sanayimizi şehir içinden çıkartırken hem Gerede halkı kazanacak hem de dericilerimiz kazanacak. En önemlisi ülkemiz kazanacak. Bu yatırım Gerede’ye yapılıyor ama bölgemize müthiş bir dinamizm getirecek. Deri Sanayicilerimizi taşınma maliyetlerinin altında ezdirmememiz ve istihdamda geriye gidiş olmaması için bu ödenekler büyük önem arz ediyor.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa