Gerede YeniGün Gazetesi
Bunalıma girince alacaklılarını öldürmek istedi
30 Ekim 2013 11:11
Font1 Font2 Font3 Font4
Bunalıma girince alacaklılarını öldürmek istedi

Bolu’da, otomobil borcu nedeniyle bunalıma girerek üç kez baz istasyonuna çıkıp intihar girişimde bulunan 47 yaşındaki Kadir A., bu kez de haciz işlemi başlatan avukatın yardımcısına tüfekle saldırıp, kaçtı. Kadir A., Cumartesi günü akşam saatlerinde Gerede’de yakalandı.

Geçen yıl ekim ayında galeriden otomobil satın alan Kadir A., borcunu ödeyemedi. Otomobilin sahibi, Kadir A.’dan aracını, galerici de senetleri ödemesini istedi. Ancak, aracı teslim etmeyip senetleri ödeyemeyen, eşinin de evini terk etmesinin ardından bunalıma giren Kadir A., üç kez Sağlık Mahallesi’nde bulunan baz istasyonuna çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Kadir A., iki gün önce de borcunu ödemediği gerekçesiyle haciz işlemi yapan avukat Erol Yılmaz’ın yanında çalışan Uğur Günaydın’a sokak ortasında tüfekle ateş ettikten sonra kaçtı. Uğur Günaydın’ın yara almadan kurtulduğu olayın ardından polisin her yerde aradığı Kadir A., Cumartesi günü akşam saatlerinde Gerede’de yakalanırken, olayda kullandığı tüfek de ele geçirildi.

Avukatın yardımcısını ve borcu olduğu kişileri öldürmek istediği ileri sürülen Kadir A., ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Üzerinde polis yeleğiyle adliyeye getirilen Kadir A., “Savcı şimdi mutlu olsun” diye bağırdı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa