Gerede YeniGün Gazetesi
Burada biri ölecek!
7 Ocak 2014 20:37
Font1 Font2 Font3 Font4
Burada biri ölecek!

Geçtiğimiz hafta ilçemizde açılan Adese Market’in faaliyete başlamasıyla birlikte bu alanda trafik allak bullak olmaya başladı. Özellikle resmi kurumların mesai bitimi olan 17:00 ile 18:00 saatleri arasında sürücüler çileden çıkarken, haber ekibimizin konuyu araştırdığı sırada sürücüler, “bakın görün halimizi, mobeseden bakıp önlem alamıyorlar”diye dert yandılar.

Ayrıca bu işyerinden yapılan alışverişler sırasında araçların gelişigüzel çekilmesi ve bu durumun da trafikte sorun teşkil etmesine bir hayli sinirlenen sürücüler, tüm bunların yanında bir de yolun ortasında bırakılan kamyonetlerin mal indirip bindirmesine anlam veremediklerini ve bu konuda önlem alınmasını istediler.

Çare belli!

Bu tür sorunların ne yapılırsa yapılsın cezai işlem uygulanmadığı takdirde devam edeceğini savunan vatandaşlar, büyük marketlerin şehrin dışına kaydırılması ile bu problemin çözülebileceğini savunuyorlar. Otopark alanı olmayan işyerlerinin artık kalmadığını ve bu noktada Bolu Merkezin örnek alınmasını isteyen vatandaşlar, yetkililerin büyük marketlerin şehrin dışına kaydırılması için çalışma başlatmasını beklediklerini gazetemiz aracılığıyla dile getirdiler. Büyük marketlerin arasındaki mesafe makasının çok daraldığını, trafiğin de bu nedenle allak bullak olduğunu, vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerde yoğunlukla kullandıkları bu yolda yük indirilen kamyonetler nedeniyle karşı yoldan gelen aracı göremeyerek bir aracın altında kalabileceğini düşünen vatandaşlar, bir cana kıyılmadan önlem alınmasını beklediklerini ve aksi bir durum yaşandığında bunun tek sorumlusunun yetkili mercilerin olacağını ifade ettiler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa