Gerede YeniGün Gazetesi
Butik Otel 8 yıllığına kiralandı
18 Şubat 2014 15:14
Font1 Font2 Font3 Font4
Butik Otel 8 yıllığına kiralandı

Gerede Belediyesi’nin ilçenin turizm altyapısını güçlendirme çalışmaları kapsamında yapımını tamamladığı Butik Otel, yapılan ihale sonrası 8 yıllığına yeni sahibinin oldu. Can Turizm şirketi ihaleyi 3 bin 800 TL’ye aldı. Daha önce 50 TL’lik artırımla 2.850,00 TL’ye Fethiyeli bir işadamına kiralanan Butik Otel’in işletmeciliğinden ilgili firma ayrılmış ve firmanın sözleşmesi feshedilerek otel için yeniden ihaleye çıkılmıştı.

Belediye karlı çıktı

Fethiyeli şirketin ihaleden çekilmesi Gerede Belediyesi’ne ekstradan gelir kaynağı oldu. Aylık 950,00 TL Butik Otel’den daha fazla gelir elde edecek olan Belediye, ayrıca ucuza gitti söylentilerinin de böylece önüne geçmiş oldu. Ayrıca ihaleyi alan firmanın Butik Otel’i çalıştıracak olması hem ilçenin sosyal alan eksikliğini kapatmış olacak hem de ilçeye turist getirisi getirecek.

Bilindiği gibi, Butik Otel 1079 metrekare alana inşa edildi. İki katlı otelde toplam 32 kişinin rahatça konaklayabileceği odalar oluşturuldu. Üst kısmı konaklama alanı olarak kullanılacak otelin alt bölümü ise restaurant yada cafe olarak faaliyet gösterecek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa