Gerede YeniGün Gazetesi
Büyük mantar ilgiye neden oldu

Her yıl belirli dönemlerde çıkan mantarlar vatandaşlar tarafından toplanmaya başlandı. Mayıs ve Haziran aylarında ilçemizde en çok görülen, kimine göre kültür mantarı kimine göre ise köy mantarı olarak tabir edilen mantarları toplamak için yola koyulan Dursun Aslan isimli vatandaşımız bulduğu büyük mantar ile ilgi odağı oldu. Bulduğu mantarı sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaşan Aslan, iftarın ana yemeğinin sobanın üzerinde kızarttığı mantarın olacağını ifade etti.

Büyüklüğü ile sobanın etrafını kaplayan mantar ilgi odağı olurken Dursun Aslan, mantar toplamanın hoş bir aktivite olduğunu, tıpkı balık tutmak, avlanmak gibi mantar toplamanın da bazı zorluklarının olduğunu belirtti.


Her yıl belirli dönemlerde çıkan mantarlar vatandaşlar tarafından toplanmaya başlandı. Mayıs ve Haziran aylarında ilçemizde en çok görülen, kimine göre kültür mantarı kimine göre ise köy mantarı olarak tabir edilen mantarları toplamak için yola koyulan Dursun Aslan isimli vatandaşımız bulduğu büyük mantar ile ilgi odağı oldu. Bulduğu mantarı sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan paylaşan Aslan, iftarın […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Benzer Galeriler