Gerede YeniGün Gazetesi
BÜYÜK SÜRPRİZ!
4 Haziran 2014 17:28
Font1 Font2 Font3 Font4
BÜYÜK SÜRPRİZ!

5 Mayıs tarihinde “AK Parti’de gizli gelişme” başlığı altında manşetten duyurduğumuz haberde, Ömer Sayın’ın görevden ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığını okuyucularımıza duyurmuş ve Eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ile Eski Milletvekili Mehmet Güner’in İl Başkanlığı’na getirileceği iddialarını kamuoyu ile paylaşmıştık. Cuma günü AK Parti’de şok gelişmeler yaşandı. İddialara göre, içlerinde Bolu’nun da olduğu yaklaşık 14 il yönetim kurulunun istifası istendi.

Kendisine ulaşmayı başardığımız Coşkunyürek, Başbakan Erdoğan’ın kendisine bu görevi layık görmesi durumunda göreve hazır olduğunun sinyalini verdi.

05 Mayıs 2014 tarihli gazetemizin manşetinden “AK PARTİ’DE GİZLİ GELİŞME” başlığı altında okuyucularımıza duyurduğumuz özel haberde Eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in adının İl Başkanlığı için geçtiğine değinerek, Ömer Sayın’ın görevden ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığını dile getirmiştik. “Yenigün” yine okuyucularına doğru bilgiyi aktarmayı başarırken, 05 Mayıs 2014’te okuyucularımıza duyurduğumuz gibi Cuma günü AK Parti’de şok bir gelişme yaşandı.

İddialara göre, içlerinde Bolu’nun da olduğu yaklaşık 14 il yönetim kurulunun istifası istendi. Görevden alınan 14 ilin yanı sıra birçok ilçede de AK Parti İlçe Yönetim Kurulları görevden alınanlar kervanına katıldılar. Yine Sayın’ın istifasının istenmediği ve kendisinin istifa ettiği de iddialar arasında yer alırken, Sayın’ın istifasının AK Parti’de yaşanan başta Ankara ve İzmir olmak üzere yenileme operasyonu ile aynı zamanda yaşanması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Atama ile iş başına gelecek olan yeni Bolu AK Parti İl Başkanlığı’na Eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ya da Eski Milletvekili Mehmet Güner’in getirileceği konuşuluyor. Ayrıca Abdullah Uzun’un da İl Başkanlığına atanmak için Genel Merkez nezdinde çalışma yaptığı öğrenildi.

Takdir Başbakanımızın

Geredeli Coşkunyürek’in İl Başkanlığına geçmesinin Güner’den daha yakın bir ihtimal olduğu Bolu kulislerinde konuşulurken Eski Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’e ulaşan haber ekibimiz konuyla ilgili Coşkunyürek’ten görüş almayı başardı.

Coşkunyürek, “Şu anda AK Parti Genel Merkezi’nde görevim devam ediyor. Gelişmeleri sizler gibi bizler de yakından takip ediyoruz. İl Başkanlığı için adımın geçmesi kamuoyunun yakıştırması. Bu konuda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği karar önemli. Yani takdir Başbakanımızındır.”dedi.

Yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın kendisine bu görevi layık görmesi durumunda göreve hazır olduğunun sinyalini veren Coşkunyürek’in İl Başkanlığı görevine getirilmesi durumunda ne tür gelişmeler yaşanacak bunu zaman gösterecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi örgütlerinde operasyona giden AK Parti’de Teşkilat Başkanlığına Süleyman Soylu’nun gelmesinin ardından teşkilatlarda büyük yenileme olacağı söylenmişti. Böylece bunun ilk adımları atılmış oldu. Aralarında Ankara ve İzmir’in de bulunduğu 14 il yönetimine görevden el çektirileceği öne sürülüyor. AK Parti’de 30 Mart yerel seçimlerinde “başarısız” olan bazı yönetimler önceden istifalarını parti genel merkezine sunmuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa