Gerede YeniGün Gazetesi
Çekirge bir zıplar!..
28 Mayıs 2014 20:14
Font1 Font2 Font3 Font4
Çekirge bir zıplar!..

Geçtiğimiz hafta ilçemizde gerçekleşen hırsızlık girişimlerinin ardından hırsızların bazı işyerlerini levye ile zorladığı ortaya çıkmıştı. Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, işyeri kapılarını levye ile açmaya çalışan hırsızların peşine düşerken, ilginç detaylar ortaya çıktı.

İstanbul’dan kiraladıkları rant a car aracı ile uğradıkları ilçelerde hırsızlık girişiminde bulundukları öğrenilen hırsızların, Gerede’ye gelmeden önce Yeniçağa ilçesine uğradıkları ve buraya gelmeden önce bir aracın plakalarını çalarak çalıntı olduğu için aranan kiralık araca monte ettikleri bilgisine ulaşıldı. 14 plakalı araçla fark edilmeden caddelerde dolaşan hırsızlar, neyse ki bir can yakmadan Gerede’yi terk ettiler.

Gerede’den ayrılırken de aynı şekilde plaka değişikliği yapan hırsızların Demirciler Mahallesi Turgut Özal Caddesi güzergahında park halinde olan 14 KN 088 plakalı aracın plakalarını sökerek çalıntı ve aranan araca monte ettikleri iddia edildi. Kurnazca değiştirdikleri plaka sayesinde kaçmayı başaran hırsızların yakalanması için çalışmalar devam ederken, Gerede Cumhuriyet Başsavcılığı Turgut Özal Caddesi’nde park halinde olan otomobilden çalınan plakalar ile ilgili soruşturma başlattı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa