Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
CESET GÖMÜLDÜ!
7 Eylül 2020 11:25
Font1 Font2 Font3 Font4
CESET GÖMÜLDÜ!

Cinsel saldırı ve hırsızlık suçundan hakkında 02 Temmuz’da yakalama kararı çıkarılan ve 23 Haziran tarihinden itibaren aranan Menderes Atay’a ait olabileceği ihtimali üzerinde durulan ceset, 03 Eylül Perşembe günü 20:30 sıralarında Havullu Yaylası mevkiinde bulundu.

Çürümüş halde bir evin içerisinde bulunan ceset üzerinden Menderes Atay’a ait ehliyet çıktı. Cesedin ise yaklaşık 30 gün önce öldüğü tespit edildi.

Perşembe günü bulunan ceset, olay yeri incelemesinin ardından otopsi ve DNA kimlik tespiti için Bolu Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Cuma günü adli tıp işlemleri tamamlanan cesedin ilk belirlemelere göre, üzerindeki kıyafetler ve eşyalardan yola çıkılarak zanlıya ait olduğu belirlendi. Ceset, Cumartesi günü mezara konuldu. Cesedin kesin ölüm sebebi, Adli Tıp Kurumu raporundan sonra ortaya çıkacak. 23 Haziran’da cinsel saldırı ve hırsızlık olayına karışan Menderes Atay, o tarihten bu yana kaçak olarak yaşıyordu.

Savcılık açıklaması

Gerede Havullu Yaylası mevkiinde erkek cesedi bulunması ile ilgili olarak Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş açıklamalarda bulundu.

Başsavcı Ahmet Bektaş, yaptığı açıklamada; “23.06.2020 tarih 22:30 saatlerinde yaşanan olayda nitelikli cinsel saldırı suçu şüphelisi olan Menderes Atay hakkında 02.07.2020 tarihinde yakalama emri çıkarılmış ancak şahıs halen firar durumunda idi. 03.09.2020 tarihinde saat 20:30 sıralarında Gerede İlçe Jandarma Komutanlığını arayan bir şahıs, hayvan otlatmak için gittiği Havullu Köyü Doğançayırı mevkinde kullanılmayan metruk bir yayla evinde bir ceset gördüğü ihbarında bulunmuştur. Olay yerinde yapılan incelemede çürümüş halde olan ve yaklaşık 15-30 gün önce öldüğü değerlendirilen bir erkek cesedi olduğu tespit edilmiştir. Cesedin çürümüş halde olması sebebiyle tam olarak kimliği tespit edilememekle birlikte üzerindeki kıyafetler ve eşyalardan yola çıkılarak firar halde olan Menderes Atay olabileceği değerlendirilmiştir. Ayrıca cesedin üzerinden Menderes Atay’a ait olan sürücü belgesi ele geçirilmiştir. Ceset otopsi ve DNA kimlik tespiti için Bolu Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Kesin ölüm sebebi otopsi sonucu belli olacak”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa