Gerede YeniGün Gazetesi
CHP’de neler oluyor?
28 Nisan 2014 15:05
Font1 Font2 Font3 Font4
CHP’de neler oluyor?

Bolu’da CHP’de parti içi hesaplaşmalar sosyal medyaya yansıdı. Yerel seçimin kaybedilmesinin ardından CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın basın toplantısında il teşkilatına yönelik eleştirisi fitili ateşlemişti.

CHP İl Teşkilatından Özaydın Çetin’in Facebook’ta CHP’li Milletvekili Tanju Özcan’a yönelik eleştirileri tartışmayı alevlendirdi. Özaydın Çetin’e göre yerel seçimin kaybedilmesinin ardından genel merkezde yapılan ve yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda Tanju Özcan, seçimin kaybedilmesinin sorumlusu olarak İl Teşkilatını gösterdi.

Özaydın Çetin hodri meydan diyerek, “Bugün genel merkezde yapılan ve yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda Tanju Efendi Bolu il belediye Başkanlığının kaybedilmesinin ASLİ ve TEK sorumlusunun kendisi olduğunu gizlemek için İl yönetimi olarak bizlere çalışmadığımız suçlaması yapmıştır! Süreci yerelde seçmen genel merkez düzeyinde yetkililer gözlemlemiştir. Hadi ordan… Sen hala milletvekili olduğun partiyi bile özümseyememişsin diyorum. Bu arada hodri meydan” sözlerini kullandı.

Renkli; “Yukarıdaki CHP’liler!”

CHP eski İlçe Başkanı Yusuf Renkli de facebook hesabından ilginç bir eleştiri yayınladı. Açıklamasında partisinin üst kademesine seslenen Renkli, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak adımızı aldığımız halkı neden yanımıza alamadık? Bilakis öcü yaptık! Asıl sorun budur, bunu sorgulayınız ey yukarıdaki CHP’liler. Bizim halkla sorunumuz yok, halkın içindeyiz, sevip sayarlar ama yukarıdakiler bu sevgiyi pekiştiremiyorlar. Vatandaşlarımızın CHP Genel Merkezini bahane edip bize oy vermemesinden sıkıldım, siz sıkılmadınız mı?”ifadesini paylaştı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa