Gerede YeniGün Gazetesi
CHP’nin kozu işçiler!
5 Kasım 2013 11:45
Font1 Font2 Font3 Font4
CHP’nin kozu işçiler!

22 Aralık 2011 tarihinde toplanarak iş bırakma eylemine giren Deri Sanayi çalışanları, 2012 yılı Ocak ayına dek eylemlerini sürdürmüş ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bu eylemlerde epey gündem olmuştu.

TBMM’ye dahi taşınan işçi eylemlerin bitmesiyle birlikte Deri Sanayi’nde dolaplar yeniden çalışmaya başlamış ve uzun süren eylemin ardından işçiler evlerine ekmek götürmeye başlamışlardı.

Azımsanamayacak sayıda deri sanayi çalışanlarının Mart ayında yapılacak yerel seçimde tutumunun ne olacağı merak konusu uyandırıyor. Aileleriyle birlikte önemli bir oy kitlesine sahip işçilerin şimdiden gruplar halinde bir araya gelerek CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın desteklenmesi için toplantılar yapmaya başladıkları bilgisine ulaşıldı.

Yerel seçimde CHP’nin en büyük kozunun deri sanayi işçilerinin olacağının konuşulmaya başlandığı şu günlerde partiler arasında oy bölünmeleri yaşanması durumunda seçimin kıyasıya geçmesi ihtimaller arasında yer alıyor. 2009 yerel seçimleri AK Parti ve Saadet Partisi’nin birbirine yakın oy almasıyla sonuçlanmıştı. Bu yerel seçimde önemli bir faktör olan deri sanayi işçilerinin tutumunun seçimin kaderini etkilemesi muhtemel gözüküyor.

CHP açıklıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gerede Belediye Başkan Adayını bu hafta içersinde Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın da katılacağı bir toplantı ile duyuracak. İsmail Varlıtürk’ün bağımsız aday olma yerine CHP’den aday olacağı iddiası hafta içersinde yer aldı ancak konunun doğruluğuna ilişkin CHP kanadından bir açıklama yapılmadı ve Varlıtürk’ün CHP’den adaylığı şimdilik netlik kazanmadı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa