Gerede YeniGün Gazetesi
Cinbir sahile, Masatlı Kayseri’ye, Kaymakam Yurt!..
8 Eylül 2014 14:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Cinbir sahile, Masatlı Kayseri’ye, Kaymakam Yurt!..

Gerede’nin eski kaymakamlarının yeni tayin yerleri belli oldu. Gerede Kaymakamlığı yaptığı sırada beklenmedik şekilde 1 milyon nüfusa sahip İstanbul Bahçelievler Kaymakamlığı görevine tayin olan Şevket Cinbir, kısa süre önce Bahçelievler’den tayin olduğu Gölbaşı’ndan bu sefer Mersin’in Silifke ilçesi Kaymakamlığı görevine kararname ile atandı.

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’tan önce Gerede’de Kaymakamlık görevi yapan ve Gerede’den Tekirdağ iline Vali Yardımcısı olarak atanan Mustafa Masatlı ise 1. Derece Kadrolu Kayseri Vali Yardımcılığına atanan isim oldu.

Yurt Gerede’de kaldı

Sevilen kişiliği ve insanlara koltuğun verdiği güçle tepeden bakma gibi bir zihniyet içersinde bugüne dek olmayan, ilçemize gerek yaptığı hizmetler gerekse de ilçemiz için velinimet konumunda olan Gerede Kaymakamı Arslan Yurt’un açıklanan kararnamede ismi yer almadı. Mutlulukla karşılanacak bu durum sonrasında Gerede’deki görevi başında kalan Kaymakam Yurt’un ilçemizin gelişmesi noktasında ve özellikle OSB’nin gelişmesi noktasında başlattığı çalışmalara bu dönemde ağırlık vermesi bekleniyor.

Cinbir rekor kırdı

536 mülki idare amirinin yeni yerlerinin belirlendiği İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile turistik bölge konumunda olan ve sahilleriyle ünlü Mersin’in Silifke ilçesine tayin olan Kaymakam Şevket Cinbir, Gölbaşı’nda yeni bir rekora sahip oldu. Gölbaşı Kaymakamlığı’nı en kısa süre yapan Kaymakam olarak kayıtlara geçen Cinbir’in böylece Gölbaşı’na alışamadan tayini çıkmış oldu.

Masatlı Kayseri’ye

Eski Gerede Kaymakamı Mustafa Masatlı ise uzun süredir sürdürdüğü Tekirdağ Vali Yardımcılığı görevinden Kayseri Vali Yardımcılığı’na tayin edildi. Atamada bir çok Vali Yardımcısının yeniden kaymakamlık görevlerine getirilmesi dikkat çekerken Masatlı kaymakamlık görevine dönemeyen isimler arasında yer aldı. Cinbir’in görev yeri olan Gölbaşı’na da İzmir Vali Yardımcısı Şahin Aslan atandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa