Gerede YeniGün Gazetesi
Çocukların karne sevincine bir sevinçte belediye kattı
27 Ocak 2014 16:45
Font1 Font2 Font3 Font4
Çocukların karne sevincine bir sevinçte belediye kattı

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının yarı döneminin tamamlanması ile birlikte öğrenciler karneleri ile birlikte yarıyıl tatil kitaplarını da aldılar. Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Kaymakam Adayı Refik Ülgül, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Çelebi ve Ömer Ünaldı  öğrencilere karnelerini dağıttılar. Protokol üyelerinden karnelerini alan öğrencilerin heyecan ve mutlulukları yüzlerinden okunurken, düşük notları nedeniyle üzgün olan öğrencilere teselli protokol üyelerinden geldi.

Gerede Belediyesi, sömestr tatilinde ilköğretim okullarının 1-2-3-4. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan ve Milli Eğitim Müdürlüğünce uygun bulunan yarıyıl tatil kitabı hediye etti.  Gerede Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nin düzenlediği kampanyanın amacı, eğitime destek olmak, Sömestre tatilinde ilköğretim öğrencilerini okumaya teşvik etmek ve tatili daha anlamlı geçirmelerini sağlamak olarak belirlendi.

Belediye Başkanı Ömer Baygın, mezun olduğu okul Mustafa-Halil Çevikoğlu İlkokulunu (Esentepe) ziyaret etti ve 1. 2. 3.  ve 4. Sınıflara tatil kitaplarını kendisi hediye etti. Baygın, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı şimdiden aydınlatmak bizim elimizde. Aydınlık bir gelecek de ancak kitap okumakla ve çocuklarımızın ufkunu geliştirmekle olur. Buradan yola çıkarak bu yarıyıl tatil döneminde çocuklarımıza, en azından ilkokul öğrencilerimize bir temel hazırlamayı kendimize amaç edindik. Çocuklarımızla bir arada olmak bizim de mutluluğumuzu artırdı. Onların mutluluğu bizimde mutluluğumuz”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa