Gerede YeniGün Gazetesi
Danalar savaş alanına çevirdi
3 Eylül 2018 15:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Danalar savaş alanına çevirdi

Kurban Bayramında merkez ve köylerde kaçan büyükbaş hayvanlar ortalığı savaş alanına çevirdi. Edinilen rakamlara göre, Gerede’de 13 büyükbaş hayvan kurban bayramının 1. günü kesilmek üzereyken kurtulmayı başardı ve sahiplerine zor anlar yaşattı. 11 kişi ise yaralandı.

Kurban Bayramı’nın bilançosu belli oldu. Edinilen bilgilere göre, Kurban Bayramı’nda kurbanlıklarını keserken ellerinden kaçıran vatandaşlar, İspanya’daki boğa güreşi görüntülerini aratmadı. Başta Gerede Merkez olmak üzere Çayören, Samat ve Havullu köylerinde kesilmek üzereyken kaçmayı başaran büyükbaş hayvanlar, sahipleri tarafından yakalanamayınca devreye belediye ekipleri girdi. Kilometrelerce ekipleri peşinden koşturan danalar, ekiplerin iğne tabancası yardımıyla yakalandı. İğneyle uyuşturulduktan sonra sakinleşen kurbanlıklar daha sonra sahiplerine teslim edildi.

Çoğu zaman kimseyi yanına yaklaştırmayan kurbanlıkların kesim esnasında bir çok vatandaşı sürükleyerek yaraladığı bilgisine ulaşıldı. Zapt edilemeyen büyükbaş hayvanların çok sayıda vatandaşı yaraladığı bilgisine ulaşılırken, Kurban Bayramı’nda 11 kişi yaralandı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa