Gerede YeniGün Gazetesi
Değerli ağabeyime!..
29 Mart 2014 12:51
Font1 Font2 Font3 Font4
Değerli ağabeyime!..

Gerede yarın sandık başına gidecek. Yeni Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlar halkın iradesiyle netlik kazanacak. Seçilenlere sevdamız, her şeyimiz olan memleketimize hayırlı hizmetler vermesi temennilerimi iletiyor, kaybedenlere ise “vardır her işte bir hayır” diyerek şimdiden üzüntülerimi sunuyorum.

Uzun zamandır bu sütunlarda okuyucularımızla buluşamadık. Sakın yanlış anlaşılmasın “şu parti kazanacak, şöyle olacak” diyerek seçim için bir yazıyı kaleme almayacağım, onu düsturuma uymadığı için yapmam da zaten. Bu hafta bu köşede sadece anlatmaya sütunların yetmeyeceği bir “ağabeyimizi” kaleme alacağım.

Tertemiz insan profili çizmek çok zordur. Tertemiz şekilde zor bir yola girilerek bırakması ise daha da zordur! Daha yazımın girişinde anladınız değil mi kimden bahsettiğimi? 13 yıldır bu mesleği icra ederken bir çok olaya tanıklık ettim. Beni en çok etkileyense “ağabeyimiz”in hiçbir zaman muhtaç durumda olanları, sessizleri reklam konusu yapmamasıydı. 8-9 yıl oldu. Bir gün ağabeyimizin makamı önünde beklerken muazzam bir topluluk isteklerini sıralıyordu. Döndüm dedim ki; “Neden bu durumu kimse bilmiyor?” Aldığım cevapsa çok ilginçti; “Onlar bizim sessizimiz, onlar bizim her şeyimiz Serkancığım. Onların duasının nelere kadir olduğunu tahmin bile edemeyiz.”

1999 yılından 2014’e… Aradan geçen dile kolay tam 15 yıl. Ağabeyimizin ne demek istediğini artık tam anlamıyla anlıyorum.

Hatırlayın, her seçim döneminde “bu sefer tamam, bitti bu iş” denildi ama sandık hiçbir zaman öyle demedi. Bunun bir tek nedeni vardı işte o sessiz kesim! Sessizlerin sesi olan ağabeylerinin yanından hiç ayrılmadılar, çünkü o tertemiz giydiği gömleği tertemiz bırakan adamın ta kendisiydi, çünkü o her zaman zoru seçendi! Kırmadı, dökmedi. Hizmet uğruna, bu aşk uğruna mal varlığını bile eritti. Bilmem katılır mısınız bana göre en çok çalıştığı dönemde verdiği söz uğruna “artık yokum!”dedi. Bitti mi? Elbette bitmedi! Yalnız kaldığını düşünenler olabilir, şimdiden ifade edeyim; sessizlerin ağabeyi sessiz kalsa da yalnız kalmaz.

Şunu itiraf edeyim; bu siyaseti hiçbir zaman anlayamadım. Kişiler, yüzler değişti, neleri geldi geçti… Bir gerçek vardı ki aslında benim tek anlayabildiğim “ağabeyimiz” hiç değişmedi. 15 yıl boyunca büyük bir makamdasınız ve değişmiyorsunuz! Birbirimizi kandırmayalım gerçekten zor…

Hizmet noktasında yapılanlar tartışılır, beğenilir yada beğenilmez. Sandıktan da tüm oylar bir kişiye çıkmaz, bu noktada eleştiri elbette olacaktır. Ben ağabeyimizin ilçemiz için elinden gelenin çok çok fazlasıyla yaptığına şahit olanlardan, inananlardanım.

DEĞERLİ AĞABEYİM, GÖNÜLLERİN BAŞKANI; TERTEMİZ SİYASETİNLE, ALDIĞIN DUALARLA BU MEMLEKETE HİZMET ETTİN. BELKİ BU SÜTUNLAR VERDİĞİNİZ HİZMETE KARŞILIK ÇOK KÜÇÜK BİR ŞEY. BİR KUSURUMUZ 15 YILDA OLMUŞSA AFFOLA. GEREDE İNSANIMIZIN ŞEHRÜL EMİNİ OLMAK KOLAY DEĞİL, SİZ BUNU BAŞARDINIZ. ALLAH BİR DEĞİL BİN KERE RAZI OLSUN. YOLUNUZ AÇIK OLSUN SAYIN ÖMER BAYGIN BAŞKANIM…

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa