Gerede YeniGün Gazetesi
Demek ki onlara da yasak olacakmış!
4 Haziran 2014 17:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Demek ki onlara da yasak olacakmış!

Şehir merkezinde kamyonların dolaşmasının yasaklanması şu günlerde gündeme gelirken geçtiğimiz hafta Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, son verdiği emirle hafriyat kamyonlarının şehir merkezinde dolaştırılmamasını istemişti. Hafta içi yaşanan olaylardan sonra sadece hafriyat kamyonları değil diğer kamyonların tamamen şehir merkezinde dolaşmaması gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Cuma günü yaşanan kazada Cumhuriyet Meydanı’nın adeta darmadağın olması bir yana park halindeki kamyon nedeniyle yolu göremeyen sürücünün yoldan geçen 3 çocuğa çarpması dikkat çekti.  

İ.M. idaresindeki kepçe yüklü kamyon, Atatürk Bulvarı üst yoldaki aydınlatma ışıklarından geçtiği esnada yüksekliği hesap edemeyerek led ışıklarına takıldı. Direklerin kırıldığı kazanın ardından adeta savaş alanına dönen Cumhuriyet Meydanı kamyonların ilçe merkezinde dolaşmasına yasak getirilmesini bir kez daha ortaya koydu.

1 hafta geçmedi!

Geçtiğimiz hafta 3. sayfada yer alan haberde Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın hafriyat kamyonlarının ilçe merkezinde dolaşmaması için talimat verdiğinin yazılmasının üzerinden 1 hafta bile geçmeden bu kazanın yaşanması dikkat çekerken, kazadan sonra yıkılan direğin altında kalan park halindeki bir araçta ise maddi hasar meydana geldi.

Park halindeki kamyondan yolu göremeyen sürücü çocuklara çarptı

Salı günü 17:30 sıralarında Seviller Mahallesi Hafız Esat Caddesi üzerinde aracı ile seyir halinde olan O.S. isimli sürücü, güzergah üzerinde ilerlediği esnada park halinde olan kamyondan dolayı yola çıkan çocukları göremeyince çocuklara çarptı. Otomobilden kurtulan 3 çocuk kazadan yara almadan kurtulurken, çarpmanın etkisiyle yaralanan O.K.P. isimli çocuğu otomobil sürücüsü hastaneye götürdü. Yaralanan çocuğun tedavisi Gerede Devlet Hastanesi’nde yapılırken, çocuğun durumun iyi olduğu öğrenildi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa