Gerede YeniGün Gazetesi
Dev balık ilgi odağı oldu
22 Eylül 2014 13:40
Font1 Font2 Font3 Font4
Dev balık ilgi odağı oldu

Gerede’deki amatör balıkçılar en büyük balığı tutma yolunda birbirleriyle yarışmaya devam ediyor. 108 santimetre ölçülen balığı yakalayan “Miroğlu” lakabıyla tanınan Yusuf Arslan ilçede yeni rekorun sahibi oldu. Tuttuğu balık büyük ilgi odağı olan Miroğlu, aynı gün 102 santimetre gelen balığı da tutarak objektiflere poz verdi.

Usta balıkçılara taş çıkartan ilçemizin amatör balıkçıları her geçen gün hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Çeşitli muitlerdeki göller ve çay kenarları amatör balıkçılarla doldu taştı. Hafta sonu oltalarla balık avlamaya giden balıkçılardan eli boş döneni olmadı. Hafta sonu tutulan bir balık görenleri hayretler içersinde bıraktı. Boyu tam 108 santimetre ölçülen balığı tutan isim ise Gerede’de “Miroğlu” lakabıyla tanınan Yusuf Arslan oldu. Nazar değmesinden çekinen Miroğlu, adının haberde yer almasına bir süre çekindikten sonra sonunda pes ederek objektiflere poz verdi. Miroğlu tuttuğu balıkla ilçede yeni bir rekorun da sahibi olmuş oldu.

Önce 102 santimetre gelen balığı tuttuğunu anlatan Yusuf Arslan, daha sonra ise güçlükle 108 santimetre boyundaki balığı tutmayı başardığını söyledi. Deyim yerindeyse bu kez kaçan balık değil, yakalanan balık büyük olmuş oldu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa