Gerede YeniGün Gazetesi
Dönüşüm bakanlar kuruluna getiriliyor
13 Ekim 2014 16:08
Font1 Font2 Font3 Font4
Dönüşüm bakanlar kuruluna getiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakın İdris Güllüce kentsel dönüşüm konusunda belediye başkanlarından seferberlik başlatmalarını istedi. Yapı denetim firmalarına da uyarılarda bulunan Güllüce, “O yüzden yasa çıktı, yapı denetimi olmasıyla ilgili 81 ilimizde var. İyi yapana saygımız, iyi yapmayana da ciddi anlamda baskımız, cezamız olacak.”dedi.

Siyasileri kutladı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nu ziyaretinde konuşan Bakan Güllüce, Gerede ilçesi Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi protokolünün 1 hafta önce imzalandığını belirterek, yapılan protokolün bakanlar kuruluna getirileceğini kaydetti.

Kentsel Dönüşüm konusunda seferberlik başlatan Gerede’deki siyasileri kutlayan Güllüce, “Kentsel dönüşümle ilgili sadece birkaç bölgede değil Türkiye genelinde bir seferberlik yapmamız lazım. Çünkü 6,5 milyona yakın binamız, bina stokumuz gayri sıhhi, mühendislik görmemiş, kaliteli değil, eskimiş. O yüzden hem 2023 vizyonuna giden Türkiye’ye yakışmıyor, hem de deprem riski var. O yüzden kentsel dönüşümü hızlandırmamız lazım. Hiçbir parti ayırmadan söylüyorum, belediye başkanlarımız seferberlik ilan etsinler, kentsel dönüşüm hazırlıkları yapsınlar, gelsinler birlikte yol haritasını belirleyelim ve Türkiye’de kentsel dönüşüm daha çok olsun. Şuanda bakanlığımıza müracaat sayısı her geçen gün artıyor. Bir hafta önce Gerede Belediyesi ile protokol imzaladık, bazı yetkiler verdik, konuyu bakanlar kuruluna getiriyoruz.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa