Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Dönüşüme “Evet”
19 Ağustos 2013 21:49
Font1 Font2 Font3 Font4
Dönüşüme “Evet”

Gerede Belediyesi’nin çalışmalarını başlattığı Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için hak sahipleri, 17-18 Ağustos 2013 Cumartesi-Pazar günleri 09.00-18.00 saatleri arasında oy kullandı.

Dün saat 18.00’den sonra noter huzurunda açılan sandıklardan “evet” çıktı. Bu seçimle birlikte vatandaşlar Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin başlamasına onay vermiş oldu. Seçimi takip eden vatandaşlar, Yenigün’e yaptıkları açıklamada, “Hayırlısı ne ise o oldu.” yorumunu yaptılar.

Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için hak sahipleri hafta sonu sandık başına gitti. Demirciler Mahallesi’nde mülk sahibi olan kişilerin oy kullandığı seçimde, her bir bağımsız bölüm (daire-dükkân vb.) ve parsel için mülk sahiplerine bir oy hakkı verildi. Oylamaya katılamayan mülk sahipleri, oy kullanmak için yerlerine vekil tayin etti.

Seçim için 3 sandık kuruldu. A harfi ile H harfi arasında ismi yer alan mülk sahipleri 1 nolu sandıkta, H ile O harfi arasında ismi yer alan mülk sahipleri 2 nolu sandıkta, O harfi ile Z harfi arasında ismi yer alan mülk sahipleri ise 3 nolu sandıkta oy kullandı.

Dün saat 18.00’den itibaren sandıklar noter huzurunda açıldı. 1 nolu sandıktan 236 Evet, 168 Hayır oyu çıktı. 2 nolu sandıktan ise 256 Evet, 182 Hayır oyu çıktı. Seçim sonucunu belirleyecek olan son sandıktan da evet baskın çıktı ve mülk sahiplerinin 230’u Evet, 119’u hayır oyu kullandı.

1191 toplam oyun kullanıldığı seçimde sandıktan 722 Evet, 469 Hayır oyu çıktı. Çıkan 253 Evet oyu farkı ile mülk sahipleri Demirciler Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne onay vermiş oldu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa