Gerede YeniGün Gazetesi
Eğitimi spor ile sevdirecekler
8 Nisan 2014 18:01
Font1 Font2 Font3 Font4
Eğitimi spor ile sevdirecekler

Gerede Halilnom Ortaokulu bünyesinde spor kulübü derneği kuruldu. Dernek tüzüğü Mart ayı içerisinde Bolu Valiliği tarafından onaylanarak resmen kurulmuş oldu. Dernek Başkanlığını Neslihan Yurt, yardımcılığını ise Mukaddes Renkli yürütüyor.

Halilnom Ortaokulu Spor Kulübü Dernek Başkanı Neslihan Yurt, dernek olarak amaçlarının sporla eğitimi birleştirerek eğitimde sporun gücünden yararlanmak, sağlıklı ve sporu seven öğrenciler yetiştirmek, öğrencilerin boş zamanlarını sporla değerlendirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak olduğunu belirtti.

Yeni kurulan derneğin ilk icraatı ise Halilnom Ortaokulu bünyesinde U11-U12-U13-U14 futbol takımlarını 90 öğrenci ile kurmak oldu ve 90 öğrenci Halk Eğitim Merkezi imkanları ile verilen antrenör desteği ile futbol kursu almaya başladı.

Dernek ayrıca Mart ayı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği proje yarışmasına 2 proje hazırlayarak katıldı.

Halilnom Ortaokulu öğrencileri öğretmenler kurul kararı ile her Cuma okula eşofman ile gelerek sporcu kimliği kazanıyorlar ve öğrenciler her Cuma günü tören sonunda ilçe stadına giderek çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştiriyorlar. İlk maçta U14 futbol takımı U13 futbol takımını 2-1 yenmeyi başardı ve yaklaşık 200 öğrenci tribünleri doldurarak arkadaşların destek verdi.

Halilnom Ortaokulu’nda öğrencileri spora teşvik etmek için öğretmenlerde destek veriyor. Öğretmenler kurdukları basketbol ve voleybol takımları ile okul bahçesinde maçlar yaparak öğrencilere sporu sevdirmeye çalışıyorlar.

Dernek önümüzdeki günlerde çeşitli branşlarda basketbol, voleybol, tenis, güreş alanlarında kurslar açacak ve doğa yürüyüşleri düzenleyecek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa