Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede YeniGün Gazetesi
 • “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?”
  “İş bu hadde gelene kadar neredeydiniz?̶
 • OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
  OSB’nin yeni başkanı Saraç oldu
 • İşte son durum!
  İşte son durum!
 • Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil baştan!
  Kaldırımlar genişletiliyor, park sistemi sil başta
 • 1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
  1 tane de şehirden görülebilecek şekilde yapılmalı
 • Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teşekkürü çok görmek ne kadar doğru?
  Hiç değilse eleştirdiğimizin çeyreği kadar bir teş
 • Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
  Arasta’da çalışmalar gün yüzüne çıkıyor
 • Başkan pandemi, korona var demiyor
  Başkan pandemi, korona var demiyor
 • Ders zili miniklere çaldı
  Ders zili miniklere çaldı
 • YAZIKLAR OLSUN!
  YAZIKLAR OLSUN!
Ekim’de belli olur!
26 Ağustos 2013 21:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Ekim’de belli olur!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Hodri Meydan” diyerek Mart 2014’de seçimin olacağını açıklaması siyasi partileri hareketlendirdi. Hafta içi toplantı üstüne toplantı yapan Gerede’deki siyasi partiler, yerel seçimde uygulayacakları yol güzergahlarını çizmeye başladılar.

Gerede’de kamuoyuna inildiğinde vatandaşlar, Gerede’nin özünü bilmeyen, seçimden seçime Gerede’ye gelen ve hizmet değil koltuk peşinde koşacak birinin aday olmasına sıcak bakmıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta içi yaptığı konuşmasında seçimin Mart 2014’de yapılacağını açıklaması siyasi partileri hareketlendirdi.

Gerede’de özellikle AK Parti, Saadet Partisi ve MHP’de yaşanan bu hareketlilik ile birlikte Belediye Başkanlığı için aday adayı isimlerin kimlerin olabileceği, aday adayı olabilecek isimlerin dirsek temasları, sürpriz adayların kimlerin olabileceği tartışılmaya başlanıldı. Bolu’da Belediye Başkanlığı görevi için aday adayları belli olan CHP’de ise 21 Ağustos Çarşamba günü CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Gerede’ye geldi. Sessiz sedasız Gerede’ye gelen Özcan, CHP İlçe Teşkilatı’nda partililer ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Yerel seçimlere 7 ay gibi kısa bir sürenin kalması ve artık yavaş yavaş seçim hareketliliğine girilmesi gerektiğini düşünen parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, yerel seçimde uygulayacakları yol güzergahlarını da yavaş yavaş çizmeye başladılar.

Belediye Başkanlığı’na talip olacak olan partilerin aday adayı isimlerinin Ekim ayında tamamen netlik kazanacağı tahmin ediliyor. Resmi kurumlarda görev alacak isimlerin ise daha sonra aday adaylıklarını açıklayacakları için istifa sürelerinden sonra muhtemelen Kasım ayının başlarında isimlerinin netlik kazanması bekleniyor.

Süreç önemli   

Partilerden Belediye Başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayacak isimlerin aday adaylıkları sürecinde uygulayacakları politika çok önemli. Gerede’de kamuoyuna inildiğinde vatandaşlar, Gerede’nin özünü bilmeyen, seçimden seçime Gerede’ye gelen ve hizmet değil koltuk peşinde koşacak birinin aday olmasına sıcak bakmıyor. “Kim olursa olsun Gerede’nin evladı olsun” isteyen vatandaşlar, aday adayı olacak isimlerin bu süreçte anlatacakları projelerin önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa