Gerede YeniGün Gazetesi
En güzel haftada salonu hınca hınç doldurdular
22 Nisan 2014 18:11
Font1 Font2 Font3 Font4
En güzel haftada salonu hınca hınç doldurdular

15 Nisan 2014 Salı günü Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (sav) Efendimizin Kutlu Doğumunun 1443. Yılı münasebetiyle Gerede Müftülüğü tarafından “Din Samimiyettir” konulu bir konferans düzenledi. Geredeliler bu en güzel haftada konferansın düzenlendiği salonu hınca hınç doldurdu.

Diyanet İşleri Bakanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt´un konuşmacı olarak katıldığı programa Garnizon Komutanı Arif Haktan Doğan, Belediye Başkanı Mustafa Allar, İl Müftüsü İzani Turan, Gerede M.Y.O. Müdürü Yrd.Doç.Dr. Nurettin Akçakale, Gerede Müftüsü Hasan İzmirli,  İlçe Emniyet Müdürü Veli Gözütok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, daire amirleri ve çok sayıda dinleyici topluluğu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti ve İlahilerle devam etti.

Konferansta konuşan Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, Allah’ın rızasının O’nun sevgisinin kazanılarak ve O’na tabi olarak kazanılacağını söyledi.

Peygamberimizi, Kur’an da ismi zikredilen 25 peygamber ve Kur’an da ismi zikredilmeyen Hadise göre 124 bin peygamber içerisinden ayıran bazı özelliklerden bahseden Dr. Fatih Kurt, “Bütün peygamberlerin ortak özellikleri vardır. Bunlar dürüstlük ve doğruluk, fetanet, ismet, tebliğ ve emanettir. Bütün peygamberlerde olan bu 5 özelliğin dışında sadece bizim peygamberimize has bazı özellikler vardır. Bütün peygamberlerde olan ortak özelliklerin dışında peygamberimizde bulunan bir diğer özellik, peygamberimizin sadece bir kavme, coğrafya veya zaman dilimine değil, bütün alemlere ve zamanlara peygamber olarak gönderilmesidir. Peygamberimizden önceki bütün peygamberler belli kavimlere gönderildiler ve Kur’ana göre “Ey kavmim” diye söze başladılar. Sadece Peygamberimize has olan bir diğer özellik ise son peygamber olmasıdır. Müslümanların yaptığı hataların faturası dinimiz İslam’a yükleniyor. Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Peygamberimizi sevmek Peygamber gibi yaşamak ile mümkün olur. Kutlu Doğum Haftasında Peygamberimizin bir hasletini örnek alalım ve uygulamaya çalışalım. Bir Müslüman olarak Peygamberimize tabi olalım”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa