Gerede YeniGün Gazetesi
Evine ekmek götüren işçi için esnafımızın yanındayız!
22 Ocak 2014 17:19
Font1 Font2 Font3 Font4
Evine ekmek götüren işçi için esnafımızın yanındayız!

Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler, Yönetim Kurulu ile birlikte Yenigün’ü ziyaret etti. Gazetemiz Sahipleri Serkan Candan ve İlyas Koç’a Yenigün’ün esnafın yanında olan duruşu nedeniyle tüm esnaflar adına teşekkür eden Abdullah Güler, yeni dönemde de bir çok çalışmanın altına yönetim kurulu ekibiyle birlikte imza atacaklarını belirtti.

Gazetemiz imtiyaz sahiplerinden Serkan Candan ise “Yenigün, her zaman ilçe esnafımızın yanında olmaya, bir işçinin evine ekmek götürebilmesi için esnafımızın dertlerini, sıkıntılarını dile getirmeye devam edecektir.”dedi.

Geçtiğimiz hafta yapılan kongrede yeniden Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na seçilen Abdullah Güler, Yönetim Kurulu ile birlikte Yenigün’e ziyarette bulundu.

Gazetemizin sahipleri Serkan Candan ve İlyas Koç’un karşıladığı ESO yönetimi, işçi çalıştıran ve ilçe ekonomisine katkı sağlayan, tüm bunlarla birlikte ilçe nüfusunun önemli bir kısmını oluşturan esnafın yanında olması nedeniyle Yenigün Gazetesi’nin topluma önemli mesajlar vermeyi başardığını vurguladı.

ESO Başkanı Güler, “Yenigün, kısa zamanda ilçenin önemli bir taşı haline gelmiştir. Esnafımızın sıkıntılarına yer verilen ve esnafımızın dertlerine derman olunması gerektiği noktasında ilgili konuları yetkili mercilere ulaştırılan ve bunu da tüm samimiyetiyle gerçekleştiren Yenigün Gazetemize esnafın yanında olan duruşu nedeniyle tüm esnaflarımız adına teşekkür ederim. Esnafı ayakta tutalım ki Gerede ayakta kalsın. Bu noktada gazeteniz aracılığıyla vatandaşlarımızdan ilçe esnafından alışveriş yapmalarını istiyorum.”dedi.

Yenigün’ün tek sahibi Gerede’dir

Gazetemiz İmtiyaz Sahiplerinden Serkan Candan ise Yenigün’ün aslında sahibi olmadığını ve Yenigün’ün tek sahibinin Gerede ve Gerede halkı olduğunu belirterek yola çıktıklarını vurguladı ve “Gerede’nin menfaati doğrultusunda Yenigün Gazetesi ve ekibim üstüne düşen görevi yapacaktır. Bu hafta 23’üncü sayısıyla okurları ile buluşacak gazetemizde bugüne dek gündeme getirilen meselelere bakıldığında her zaman sevdanın Gerede olduğu ortaya çıkacaktır. 4 yıllık yüksekokulumuzdan ilahiyat fakültesine, esnafımızın yaşadığı sıkıntılardan ilçemizin ekonomik anlamda nasıl gelişebileceğine dek çok sayıda konuya Yenigün’de yer verildi. Tüm bunların kaleme alınmasında tek gaye Gerede’ydi. Esnafımızın sağladığı istihdam memleketimiz için çok önemli. Birbirimizin salından tutacağız anlayışı çerçevesinde Yenigün her zaman ilçe esnafımızın yanında olmaya, bir işçinin evine ekmek götürebilmesi için esnafımızın dertlerini, sıkıntılarını dile getirmeye devam edecektir. Son olarak gündeme taşıdığımız bedava minibüs uygulamasında vurgulanan nokta çok önemliydi.”dedi.

Sohbet havasında geçen ziyaret, yaklaşık 1 saat sürdü.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa