Gerede YeniGün Gazetesi
FABRİKA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK!
1 Temmuz 2014 15:53
Font1 Font2 Font3 Font4
FABRİKA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Yenigün’e verdiği özel açıklamada lastik fabrikasının kurulmayla ilgili belirsizliğini koruyan parsel tahsisinin gerçekleştiğini müjdeleyerek, kamuoyu ile ilk kez önemli bir gelişmeyi daha paylaştı. Allar, firma sahiplerinin Gerede’ye Türkiye’nin en büyük lastik fabrikasını kurmayı planladıklarını belirtti.

Asıl işin bundan sonraki gelişmelerde atılacak adımlarla yaşanacağını belirten Allar, Gerede için büyük bir kazanım olacak fabrikanın kurulması noktasında tüm kolaylıkların sağlanılması için üzerlerine düşen görevlerin yerine getirileceğinin sözünü verdi.

2014 yerel seçimleri öncesi Belediye Başkanlığı görevine geldiğinde şüphesiz bu denli çalışacağına çoğu kesimce ihtimal verilmeyen Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede’nin kaderini değiştirecek projelerini bir bir hayata geçirirken, geçtiğimiz hafta “Yenigün” ile kamuoyunun gündemine ilk kez taşınan Gerede OSB’ye lastik fabrikasının kurulacağıyla ilgili beklenen müjdeli haberi verdi.

“Yatırımcının ağanın altında paspas olurum” sözlerini yineleyen Başkan Allar, lastik fabrikasının kurulmayla ilgili belirsizliğini koruyan parsel tahsisinin gerçekleştiğini müjdeleyerek, bu önemli fabrikanın Gerede’ye kurulması açısından önemli bir adımın gerçekleştiğini ancak asıl işin bundan sonraki gelişmelerde atılacak adımlarla yaşanacağını belirtti.

Gerede kabuğunu kırıyor

Gerede için büyük bir kazanım olacak fabrikanın kurulması noktasında tüm kolaylıkların sağlanılması için üzerlerine düşen görevlerin yerine getirileceğinin sözünü veren Başkan Allar, özellikle lojistik açıdan önemli bir nokta haline gelen Gerede OSB’nin gelişimini devem ettireceğini ve Gerede’nin artık kabuğunu kırmaya başladığını belirtti.

Şüphesiz seçildikten bugüne Allar ile gözle görülür önemli gelişmelerin yaşandığı Gerede’de kamuoyuna ilk kez duyurduğumuz OSB’ye lastik fabrikası kurulacağı haberi sonrasında ilçe vatandaşları da yaşanan bu gelişmeyi büyük mutlulukla karşıladı.

Yenigün’e verdiği özel açıklamada bir başka mutluluk verici bilgiyi kamuoyu ile paylaşan Başkan Mustafa Allar, firma sahiplerinin Türkiye’nin en büyük lastik fabrikasını kurmayı planladıklarını belirtti.

Fabrikanın Gerede’ye kurulması için Vali İbrahim Zahteroğulları ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile çok sayıda önemli simanın da desteğinin olduğunu belirten Allar, gelişmelerin bu noktaya gelmesinde katkısı bulunan ve bundan sonraki aşamalarda katkısı bulunacak tüm herkese yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

Tek düşüncemiz çalışmak

Özellikle halkımızın arasına karışarak onların isteklerini, fikirlerini yerinde dinlediklerini ve vatandaşların düşüncelerinin ilçenin gelişmesi noktasında önemli olduğunu belirten Allar, “Göreve gelmeden önce koltuğa yapışan bir kişi olmayacağımızı belirtmiştim. Vatandaşlarımızın büyük desteği ile göreve geldiğimiz makamların hakkını vermezsek rabbim bize sorar. AK Partimize desteğini bugüne dek esirgemeyen, hatta ve hatta en büyük desteği veren halkımız hizmetlerin en büyüğünü hak ediyor.”dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa