Gerede YeniGün Gazetesi
Fakülte ek binası için proje çalışmaları başladı
27 Ağustos 2020 13:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Fakülte ek binası için proje çalışmaları başladı

“KAYNAĞIMIZI HAZIRLADIK”

Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ek binasının yapımı için proje çalışmaları başladı. Binanın yapımı için 7 Milyon TL harcayacaklarını belirten Belediye Başkanı Allar, bu paranın geri dönüşünün belediyeye değil esnafa olacağını söyledi.

Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ek binası yapımını üstlenen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, bina yapımı için proje çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ek binasının yapımı için 7 Milyon TL kaynak ayırdıklarını belirten Allar, “Ek binanın yapımı için şu anda projeler hazırlanıyor. Bina yapımı için gerekli kaynağımızı hazırladık. Bir işi yaparken getirisinin ne olduğuna bakmak lazım. Bizim kasamızdan 7 Milyon TL çıkacak ama bacasız sanayi olarak tabir edilen fakültemizin ilçe ekonomimize getirisi kat be kat daha fazla olacak. Bütçede sıkıntı yok, paramız var. Bu paranın geri dönüşü bize değil esnafa olacak. Ek bina ile beraber ek bölümler de Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde açılacak. Mevcut binada 3 bölüm, bizim yapacağımız ek binada ise 4 bölüm olacak. Bizim yapacağımız ek bina ile beraber 1600 öğrenci daha ilçede eğitim görecek. Yeni Yurtkur öğrenci yurdu da ilçedeki öğrenci sayısının artmasına paralel olarak yapılarak, inşası tamamlandı ve bu yıl hizmete giriyor. Üniversite kenti olmak için tüm adımlarımızı attık.”diye konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa