Gerede YeniGün Gazetesi
Gayret’ten açık destek
5 Ağustos 2014 09:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Gayret’ten açık destek

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret, Cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde ziyarete gelen aralarında Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’in de olduğu AK Partili heyete sinyali verdi.

Gayret, Ak Parti’nin 12 yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan memnun olduğunu belirterek; “12 yıldır hükümetinizin esnaf ile ilgili aldığınız kararlarda bazı noksanlıklar olsa bile ben açık ve net söylüyorum; bugün Türkiye Cumhuriyetindeki esnaflar olarak biz icraattan son derece memnunuz. Biz istikrardan yanayız” dedi.

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret ve birliğe bağlı çok sayıda üyeye kısa bir konuşma yapan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, millet olarak tarihi günler yaşadıklarını ifade ederek, “Ülkemiz için tarihi günlerdeyiz. İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemize milletimize hayırlara vesile olacaktır. Bu bağlamda bizde seçim süresi boyunca çalışmalarımızı devam ettiriyor, vatandaşlarımızın doğru karar vermelerini ve adayımızı tercihleri konusunda duyarlı olmaları için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah alacağımız sonuç milletimiz ve devletimiz için hayırlı olacaktır” diye konuştu.

TBMM Divan Kâtip Üyesi ve Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise “Bizim derdimiz; büyük Türkiye fotoğrafına uygun Türkiye’de yaşamak. Şüphesiz biliyoruz ki burada bulunan tüm oda dernek başkanlarımızın derdi de bu. O fotoğrafa uygun bir şekilde ülkemizin, Bolu’muzun gelişmesi ve dönüşmesi. Bu büyük Türkiye resminin oluşması için bu masa etrafındaki herkesin bir kenarından katkı vermesi gerek. Sizlerin kanaatleriniz, düşünceleriniz bizim için çok önemli. Başbakanımız 13 yıllık iktidarı boyunca buna önem verdi. Bundan dolayı da bugün BESOB’a hem hayırlı olsun ziyareti diyelim hem de sizlerle bir araya gelelim istedik. İnşallah 10 Ağustos tabi bizim gönlümüzden geçtiği gibi olur, milletimize hayırlar getirir.”dedi.

Siyasilerin konuşmasının ardından son olarak ev sahibi Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Tahir Gayret, konuştu. Ak Partili siyasilerin ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Gayret, “Öncelikle çok sevdiğim, saydığım, benim de hemşerim olmasından dolayı gurur duyduğum Yüksel Coşkunyürek’in il başkanlığına atanmasından dolayı memnuniyetimi belirtmek istiyorum. Yoğun çalışmalarından dolayı kendisini BESOB olarak ziyaret edemedik ama seçimlerden hemen sonra kendisini ziyaret edeceğiz. Ben kendilerine görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

İstikrardan yanayız

Daha sonra ilk turu 10 Ağustos’ta yapılacak tarihi Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Gayret, BESOB olarak Ak Parti’nin köşk adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini net bir şekilde ifade etti. Ak Parti’nin 12 yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan memnun olduğunu söyleyen Gayret, “12 yıldır hükümetinizin esnaf ile ilgili aldığınız kararlarda bazı noksanlıklar olsa bile ben açık ve net söylüyorum; bugün Türkiye Cumhuriyetindeki esnaflar olarak biz icraattan son derece memnunuz. Biz istikrardan yanayız. Önceden hükümetler çok kısa süre içerisinde değişiyordu. Fakat bu son 12 yılda iyi bir istikrar yakalandı ve büyük işler yapıldı. O nedenle ben 10 Ağustos’ta seçimin bir dahaki dönemine kalmayacağını, Türk halkının bu güne kadar yapılan hizmetlerin yanında olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Gayret’ten açık destek Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa