Gerede YeniGün Gazetesi
Gelin memleketimizi birlikte yönetelim
12 Mart 2014 10:28
Font1 Font2 Font3 Font4
Gelin memleketimizi birlikte yönetelim

Saadet Partisi Gerede Belediye Başkan Adayı Hamdi Konuk, Gerede’de yaşayan herkese açık çağrıda bulundu.

Konuk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Gelin ilçemizi hep beraber yönetelim. Türkiye’de Millî Görüş’ün uyguladığı ilklerden olan; Beyaz Masa, Halk Meclisleri ve Söz Mahallede projeleriyle belediye yönetiminde tüm hemşerilerimize söz hakkı. Yapılacaklara ve yapılması gerekenlere 3-5 kişi değil hep beraber karar verelim.”

Beyaz Masa: Vatandaşın belediye ile ilgili bir işi, şikâyeti veya talebi olduğunda kapı kapı dolaşmayacak. Önce beyaz masa görevlilerine bizzat, telefonla ya da internet üzerinden başvuracak. Buradaki görevli vatandaşın işlerini onun adına takip edip, vatandaşı gerekli yerlere yönlendirecektir.

Halk Meclisleri: Belediyemizin yapacağı iş ve hizmetler konusunda hemşerilerimizin görüşlerini almak, dilek, şikâyet ve eleştirileri doğrultusunda değerlendirmeler yapmak, planladığımız projelerle ilgili fikirlerini almak ve istişare yapmak üzere Halk Meclisleri teşkil edilecek ve aktif olarak çalışmalara katılmaları sağlanacaktır.

Söz Mahallede: Belediye Başkanı, meclis üyeleri ve birim amirleri her mahallede belirli merkezlerde düzenlenecek toplantılarla hemşerilerimizi dinleyecek, talep ve şikâyetlerine çözüm bulacaklar. Kentsel sorunların hakkaniyetli bir şekilde çözümlenmesi için uzlaşma kurulları oluşturulacaktır.

Suyu ucuzlatacağız: Kaynak suları ve çeşmeleriyle ünlü ilçemiz maalesef ülkemizin en pahalı suyunu içmektedir. Seçildiğimizde ilk icraatlarımızdan birisi suyu ucuzlatmak olacaktır.

Deli Dumrul vergisine dönen su faturalarındaki katı atık bedeli minimum seviyeye düşürülecek. Böylece su faturası aile bütçesini bozan bir kalem olmaktan çıkacak.

Ayrıca ciddi meblağlar tutan belediyenin elektrik giderini düşürmek ve belediyeye yeni bir gelir kaynağı oluşturmak için rüzgâr türbinleri kurulacaktır.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa