Gerede YeniGün Gazetesi
Gerede ilk aşçılarını yetiştirdi
14 Nisan 2014 18:02
Font1 Font2 Font3 Font4
Gerede ilk aşçılarını yetiştirdi

2010 yılında eğitim hayatına başlayan Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ilk mezunlarını verme heyecanını yaşadı. Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, törende okul sözü verirken, Belediye Başkanı Mustafa Allar ise geçmişteki eğitim ile günümüz eğitiminde yaşanan gelişmelere değindi. Mezun olan öğrenciler mutluluklarını keplerini havaya fırlatarak gösterdiler.

Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, ilk mezunlarını düzenlenen “Kep Devir Töreni” ile uğurladı. Mezun olan öğrenciler için düzenlenen programa, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bolu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Nuri Kaçmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, öğretmenler, öğrenci ve veliler ile çok sayıda davetli katıldı.

Çok daha gelişmiş bir eğitim sistemine sahibiz

Törende bir konuşma yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kendisinin eğitim gördüğü yıllardan örnekler vererek, geçmişte eğitimin ne denli zor olduğunu vurguladı. Bulamadığı kitapları Ankara’da aradığından bahseden Allar, şimdi öğrencilerin kitaplarını masalarının başında bulduklarını, bununla birlikte tablet bilgisayar ve akıllı tahtalarla çok daha gelişmiş bir eğitim sistemine sahip olduklarını, bunun da kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti. Yine AK Parti döneminde yapılan eğitim yeniliklerinden bahseden Başkan Allar, Cumhuriyet tarihinde yapılan öğretmen ataması toplamından daha fazla sayıda öğretmenin bu hükümet döneminde atandığının altını çizdi.

Yeni bir aşçılık okulunu ilçemize kazandıracağız

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ise Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden yetişen öğrencilerin üzerinde çok büyük bir vebal olduğunu belirterek, Gerede’nin adını marka yapacakların başında Gerede Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden yetişen öğrencilerin olacağını vurguladı.

Konuşmasının devamında okulun mevcut binasının çok iyi hizmet verecek durumda olmadığını ve buna rağmen çok güzel işler başarıldığını söyleyen Kaymakam Yurt, yeni bir okul sözü vererek şunları kaydetti: “Okulumuzun çok daha nitelikli bir hale gelmesi için okulumuzu daha merkezde bir yere almayı düşünüyoruz. Arsamız hazır, birkaç yıl içerisinde yatırım programına alınarak daha donanımlı ve nitelikli bir aşçılık okulunu ilçemize kazandıracağız” dedi.

Konuşmaların ardından törende, mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Diplomalarını protokolün elinden alan çiçeği burnunda turizmciler, mutluluklarını keplerini havaya fırlatarak gösterdiler. Son olarak katılımcılara öğrencilerin kendi elleri ile hazırladıkları pilav sunumu yapıldı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa